Roger Bart

Roger Bart

Celé jméno: Roger Bart
Místo narození: Norwalk, Connecticut, USA
Známé projekty: Producenti, Desperate Housewives, Revenge

Datum narození: 29.9.1962 (61 let)

Roger Bart je americký herec a zpěvák, který se narodil roku 1962 v Norwalku. Vyrůstal v Bernardsvillu a vzdělával se na Bernards High School. Herectví se vyučil roku 1985 na Mason Gross School of the Arts at Rutgers. Jeho strýcem je známý novinář a producent Peter Bart.

Kariéru odstartoval téhož roku, co dokončil školu, přičemž zpočátku se věnoval pouze divadelnímu herectví. Do televizních obrazovek pronikl až roku 1994, přičemž se tu setkal s poměrně velkým neúspěchem.

První větší roli si zahrál až roku 2002, kdy se objevil v seriálu Bram and Alice jako Paul. Následně si zahrál Rogera Bannistera ve filmu Stepfordské paničky z roku 2004. Od té chvíle začal vystupovat v seriálech i filmech, kde sbíral čím dál větší role.

Mohli jsme ho vidět například ve filmech Producenti, Hostel II, Zahulíme, uvidíme 2, Půlnoční vlak, Smiley či Amputace. Více úspěchů však slaví v seriálech, například hned roku 2006 zazářil v minisérii The Lost Room jako Howard Montague.

Znám je i díky seriálu Desperate Housewives, kde se v letech 2005–2012 příležitostně objevoval jako George Williams. Během toho se objevil například v seriálu The Event, kde ztvárnil Richarda Peela. Poté si roku 2012 zahrál v seriálech Political Animals a Easy to Assemble.

V letech 2012–2015 vystupoval v seriálu Revenge jako Mason Treadwell, během toho se navíc stihl objevit v sitcomu How I Met Your Mother jako Curtis. Po dalších především epizodních rolích si zahrál například v seriálech Grace and Frankie, Episodes, There's… Johnny!, Graves, A Series of Unfortunate Events a The Blacklist. V letech 2019–2020 jsme ho mohli vidět i v seriálu Good Trouble jako Curtise Wilsona.

Herec si nikdy nikoho nevzal, ale od roku 2001 má dcery Ali Kendall a Eller. Má bratra Randyho a jeho bratrancem je Colby P. Bart.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Curtis 2013 2014 1

Filtr seriálů