Roger Howarth

Roger Howarth

Celé jméno: Roger Howarth
Místo narození: Westchester Country, New York, USA
Známé projekty: As the World Turns, General Hospital, The Flash

Datum narození: 13.9.1968 (55 let)

Roger Howarth je americký herec, který se narodil v New Yorku. Už jako malý poznal divadlo, protože jeho otec účinkoval v divadlech a psal divadelní hry. Díky tomu se už v sedmi letech dočkal své první divadelní zkušenosti. Divadlo ho očividně bavilo, protože se mu věnoval i nadále. Ve škole chodil do dramatického kroužku, díky čemuž vystupoval ve školních hrách.

Zároveň byl už jako malý fotbalista. Tomuto koníčku se věnoval až do svých 19 let. Později se ho jeden z reportérů zeptal, zda chtěl být profesionálním fotbalistou. Roger jasně odmítl a dodal, že jeho týmy, ve kterých hrál, byly jen amatérské.

Na vysokou školu šel na George Washington University, kde studoval politologii. Té však po jednom semestru nechal a šel na Eugene O'Neill Theatre Centre, kde se začal věnovat herectví.

Roku 1991 začala jeho herecká kariéra. Už roku 1992 se objevil v seriálech Guiding Light a Loving. Jeho dalším počinem byl seriál One Life to Live, kde ztvárnil Todda Manninga. Následně si zahrál v seriálu As the World Turns, kde ztvárnil Paula Ryana a to v letech 2003 – 2010.

Za tyto role byl často nominován na ceny, které se mu několikrát podařilo získat. Roku 2012 se upsal seriálu General Hospital, kde hraje Franca. Roku 2015 si na chvíli zahrál v seriálu The Flash, kde ztvárnil novináře Masona Bridgea.

Roger Howarth žije se svou manželkou Cari Stahler, se kterou má dvě děti.

Foto: CW


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Mason Bridge 2015 2015 1

Filtr seriálů