Ron Livingston

Ron Livingston

Celé jméno: Ronald Joseph Livingston
Místo narození: Cedar Rapids, Iowa, USA
Známé projekty: Band of Brothers, V zajetí démonů, Loudermilk

Datum narození: 5.6.1967 (56 let)

Ron Livingston je známý filmový a seriálový herec, který se narodil roku 1967 v Cedar Rapids. Jeho rodiči jsou Kurt a Linda Livingstonovi, přičemž ti se kromě něj starali i o jeho mladší bratry Johna (taktéž herec) a Nicka a mladší sestru Jennifer.

K herectví se Livingston skrze místní divadlo Theatre Cedar Rapids, odkud zamířil do divadel v Chicagu. Vzdělání získal na Marion High School a Yale University. Na vysoké škole se věnoval studiu divadla a anglické literatury.

Velké role na něj moc dlouho nečekaly. Už roku 1996 se objevil v seriálu Townies, kromě toho si zahrál i velkou roli ve filmu Proutníci, kde ztvárnil Kurta Pettiglia. I když měla jeho velká filmová role úspěch, tak se herec nenechal zlákat prostým působením ve filmech, a tak i nadále vystupoval v seriálech.

Roku 1998 jsme ho mohli vidět v seriálu That's Life jako Mitche, následný rok si zahrál hlavní roli v komedii Maléry pana Šikuly. Po dramatu Horká noc, hořké ráno se vrhl na veleúspěšný seriál Band of Brothers, ve kterém ztvárnil Lewise Nixona. Brzy poté se ještě objevil v seriálu The Practice jako Alan Lowe.

V následujících letech střídal jednu velkou roli za druhou. Objevil se například ve dvou řadách seriálu Sex and the City jako Jack Berger a filmech Supersvůdníci 2, 44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu, Zimní slunovrat, Malá černá skříňka, Svádění, Holly a Našli mě naši.

V letech 2005–2007 namluvil v několika dílech seriálu American Dad! postavu Boba Memariho a v letech 2006–2007 hrál Matta Flanneryho v seriálu Standoff. Jeho další větší seriálovou rolí byla postava Madduxe Donnera, kterého si roku 2009 zahrál v seriálu Defying Gravity.

V době, kdy přijal tuto roli, se však hojně věnoval filmů. Zahrál si například ve snímcích Music Within, Zakletý v čase, Blbec k večeři, Neobyčejný život Timothyho Greena, V zajetí démonů, Kámoši až na dno lahve, Citlivá na dotek a Fort Bliss. Až roku 2013 si opět zahrál v dalším seriálu, tentokrát je řeč o Boardwalk Empire, kde se objevil jako Roy Phillips.

Mezi jeho další filmové role patří postavy ze snímků Pátá vlna, Lucky a Tully. V poslední době se však více věnuje seriálům, a tak jsme ho mohli vidět jako KeithaSearch Party nebo jako Sydneyho Steina v seriálu Dice.

Roku 2017 byl obsazen do hlavní role seriálu Loudermilk, kde až do následujícího roku vystupoval jako Sam Loudermilk. Po epizodní roli v seriálu The Romanoffs si v letech 2018–2019 zahrál v A Million Little Things, kde se objevil jako Jonathan Dixon.

Jeho manželkou je herečka Rosemarie DeWitt, se kterou začal chodit od doby, kdy se poznali na natáčení seriálu Standoff. Po třech letech chození se vzali v San Franciscu. Roku 2013 adoptovali svou první dceru a roku 2016 adoptovali druhou. Před uzavřením tohoto sňatku byl herec zasnouben s herečkou Lisou Sheridan, ale tu si nikdy nevzal.

Foto CC BY-SA 2.0 Ian Smith, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Henry Allen 2017 2023 3
American Dad! Bob Memari 2005 2020 11

Filtr seriálů