Ronda Rousey

Ronda Rousey

Celé jméno: Ronda Jean Rousey
Místo narození: Riverside, Kalifornie, USA
Známé projekty: Expandables 3, Rychle a zběsile 7, 22. míle

Datum narození: 1.2.1987 (37 let)

Ronda Jean Rousey je americká profesionální wrestlerka, herečka, autorka a bývalá provozovatelka smíšeného bojového umění a judoka. Od roku 2018 bojuje v WWE. Svou přezdívku „Rowdy“ zdědila od zesnulého profesionální wrestlera Roddyho Pipera.

Poté co se stala první Američankou, která získala olympijskou medaili v judo, a to bronzovou medaili na Letních olympijských hrách v roce 2008, započala Rousey kariéru v smíšených bojových uměních. Svůj debutový zápas vyhrála a postupně vystřídala společnosti King of the Cage, Strikeforce a Ultimate Fighting Championship (UFC), kde se stala šampionkou. Je první ženou v UFC, která úspěšně obhájila svůj titul proti Liz Carmouche. Poté co nastavila rekord pro nejvíce obhájení titulu (šestkrát) u ženského pohlaví, byla poražena Holly Holm. V roce 2018 se stala první bojovnicí, která bla zapsána do Síně slávy UFC.

V roce 2018 začala kariéru v profesionálním wrestlingu a zapsala se u WWE. Také měla úspěch jako herečka a spisovatelka. Objevila se ve filmech Expendables: Postradatelní 3 (2014), Rychle a zběsile 7 (2015) a 22. míle (2018). V roce 2015 vydala svoji autobiografii Můj boj / Tvůj boj.

Rousey je jediná žena, která se stala šampionem jak v UFC, tak WWE. V roce 2015 vyhrála fanouškovský titul nejlepší atletky všech dob a magazín Fox Sports ji popsal jako „jednu z hlavních atletů 21. století“.

Foto: CC BY-SA 2.0 Shared Account, Wikimedia Commons

Filtr seriálů