Rose McGowan

Rose McGowan

Celé jméno: Rose Arianna McGowan
Místo narození: Certaldo, Toskánsko, Itálie
Známé projekty: Vřískot, Charmed, Grindhouse: Planeta Teror

Datum narození: 5.9.1973 (50 let)

I když je Rose McGowan Američanka, tak se narodila v Itálii, a to Danielovi a Terri McGowanovým (její otec je Ir, zatímco její matka je Francouzka). Konkrétně se narodila roku 1973 v Toskánsku, má pět vlastních a dva nevlastní sourozence a v mládí často cestovala po Evropě se svými rodiči. Jednu dobu se věnovala modelingu, díky čemuž se dostala na přední stránky různých časopisů.

Ve věku deseti let se s rodiči přestěhovala do USA, kde se celá rodina usadila v Oregonu. Po následném rozvodu jejích rodičů zůstala se svým otcem, se kterým bydlela v Seattlu. Vzdělávala se na Roosevelt High School a Nova Alternative High School a mimo jiné si přivydělávala i prací v McDonaldu a různých salónech. Od 13 let se věnovala baletu a ve věku 15 let se sama přestěhovala do Los Angeles. Ještě předtím jednu dobu dokonce žila na ulici.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1990, tedy brzy poté, co začala navštěvovat uměleckou školu. Objevila se například v komediích California Man, Vem mě s sebou, Lewis, Clark a George, Hromy a blesky a Opoparchant či dramatech Zkurvená generace, Vřískot, Přízraky, Devil in the Flesh, Ďábelská hra a Mrtvá zóna. Nutno dodat, že ve většině těchto filmech měla velké, či dokonce hlavní role.

Její první seriálová zkušenost přišla roku 2001, kdy byla obsazena do seriálu Charmed jako čtvrtá hlavní čarodějka, Paige Matthews. Zde vydržela až do roku 2006, kdy byl seriál ukončen. Během natáčení tohoto seriálu se objevila ještě ve filmech Podivuhodná srdce, Elvisovy začátky a Černá Dahlia.

Její další velkou rolí byly postavy Pam, kterou si zahrála v akčním thrilleru Grindhouse: Auto zabiják od Quentina Tarantina, a Cherry, kterou si zahrála v Grindhouse: Planeta Teror od Roberta Rodrigueze. Poté si zahrála i ve filmech Štvanec IRA, Dead Awake, Rosewood Lane, Barbar Conan a The Sound.

Co se týče jejího dalšího působení v seriálech, tak se například objevil v pár epizodách seriálů Nip/Tuck, Chosen a Once Upon a Time. V posledním zmiňovaném seriálu si zahrála mladou Coru.

Kromě toho, že se věnuje herectví, tak ji sem tam můžeme vidět i zpívat. Na svém těle má několik tetování, ráda si maluje pusu výrazně červenou rtěnkou a není vždy zrovna nejslušnější, co se týče její mluvy.

Za svůj život vystřídala spoustu partnerů, mezi kterými je i spousta herců (například chodila se zpěvákem Marilynem Mansonem). Vzala si však jen jediného, a to umělce Daveyho Detaila, který byl jejím mužem v letech 2013–2016. Je zastánkyně práv lidí s menšinovou orientací, i když k nim sama nepatří, a i ona se roku 2017 vyjadřovala k sexuálnímu obtěžování.

Foto CC BY-SA 2.0 gdcgraphics, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Paige Matthews 2001 2006 5

Filtr seriálů