Ross Lynch

Ross Lynch

Celé jméno: Ross Shor Lynch
Místo narození: Littleton, Colorado, USA
Známé projekty: Austin & Ally, Chilling Adventures of Sabrina

Datum narození: 29.12.1995 (28 let)

Ross je americký herec, zpěvák, muzikant a tanečník. Narodil se v malém městě Littleton v americkém státě Colorado. Má tři starší sourozence, bratry Rikera a Rockyho a sestru Rydel, a mladšího bratra Rylanda. Od čtvrté třídy se vzdělával doma, kde se mimo jiné učil hrát na kytaru a klavír a také se věnoval zpěvu.

V roce 2007 se jeho rodina přestěhovala do Los Angeles, kde Ross začal tančit ve skupině Rage Boyz Crew. Objevil se také v televizní show So You Think You Can Dance.

V televizi jej proslavil seriál Austin & Ally, kde hrál v letech 2011 – 2016 mladého nadějného zpěváka Austina Moona. Na Disney Channelu si zahrál také hlavní roli ve filmu Teen Beach Movie a v jeho pokračování Teen Beach 2. Od roku 2018 hraje v seriálu Chilling Adventures of Sabrina Harveyho Kinklea, přítele Sabriny.

V roce 2009 založil se svými staršími sourozenci a rodinným přítelem Ellingtonem Ratliffem kapelu R5. V roce 2012 podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Hollywood Records a v září 2013 vydali své debutové album Louder. Na svých koncertech hrají mimo jiné i písně, které Ross nazpíval pro seriál Austin & Ally.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chilling Adventures of Sabrina Harvey Kinkle 2018 2020 4

Filtr seriálů