Roxane Mesquida

Roxane Mesquida

Celé jméno: Roxane Mesquida
Místo narození: Marseille, Bouches-du-Rhône, Francie
Známé projekty: XIII: The Series, Now Apocalypse

Datum narození: 1.10.1981 (42 let)

Roxane je francouzsko-americká herečka a modelka, která sídlí v Los Angeles. Vyrůstala v malém městečku v jižní Francii. Roxane mluví plynně anglicky a francouzsky a kromě toho ovládá také španělštinu, italštinu a němčinu.

Její první herecká role přišla už v roce 1997, kdy byla obsazena do filmu Marie z Andělské zátoky. O pár let zkřížila svou cestu s režisérkou Catherine Breillatovou, o které Roxane tvrdí, že ji naučila vše potřebné k tomu stát se úspěšnou herečkou. Spolupracovaly na třech filmech. V roce 2006 natočila hororový film Satan a poté se rozhodla přestěhovat se do USA.

Nejdříve začala v New Yorku, kde byla členkou divadla The Barrow Group po boku Anne Hathaway a následně se přesunula do Los Angeles. V roce 2010 si zahrála ve filmu Kaboom od Gregga Arakiho, ke kterému se opět vrátila v roce 2019, jelikož byla obsazena do jeho seriálu Now Apocalypse. V roce 2012 byla obsazena do kanadského seriálu XIII: The Series.

Co se týče její modelingové kariéry, tak s tou začala už ve 14 letech. Od té doby se objevuje jako tvář mnoha předních světových značek (například Vogue).

Roxane je vášnivá milovnice umění. V roce 2011 se provdala za hudebníka a režiséra Frederic Da a mají spolu dceru Lilyu.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Now Apocalypse Severine Bordeaux 2019 1

Filtr seriálů