Rubén Blades

Rubén Blades

Celé jméno: Rubén Blades Bellido de Luna
Místo narození: Panama City, Panama
Známé projekty: Predátor II, Fear the Walking Dead

Datum narození: 16.7.1948 (75 let)

Rubén Blades je známým panamským hercem, hudebníkem, skladatelem, politikem a právníkem. Je původem z Panamy, kde se narodil kubánské matce Anolandě Díaz a kolumbijskému otci Rubénu Daríovi Bladesovi. Jeho matka byla učitelka hraní na klavír a jeho otec zase bubeníkem a sportovcem.

Blades vyrůstal se svým bratrem Robertem. Vystudoval politologii a práva na Universidad Nacional de Panama. Roku 1974 se přestěhoval do New Yorku, kde se chtěl proslavit se svou skupinou jako hudebník a skladatel. To se mu povedlo, proto je dnes jedním z nejznámějších panamských skladatelů vůbec.

Své hudební kariéře se nejvíce věnoval na začátku své kariéry, poté se postupně dostával do čím dál více filmů, kterým se začal ještě více věnovat. Poprvé se na televizních obrazovkách objevil už roku 1983.

Blades se nikdy nedokázal ve filmech či seriálech prosadit. Většinou ztvárnil menší role, kvůli kterým si jej fanoušci nemohli zapamatovat. Z jeho herecké kariéry stojí za zmínku filmy Válka o fazolové pole, Špatně zorganizovaná loupež, Predátor II, Krása divokých koní, Tenkrát v Mexiku, Prokletá Argentina či Nepřítel pod ochranou. Od roku 2015 jej budeme vídat v seriálu Fear the Walking Dead, kde bude hrát Daniela Salazara.

Roku 1994 se ucházel o post panamského prezidenta. Nepodařilo se mu zvítězit, ale získal úctyhodných 18 % hlasů.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead Daniel Salazar 2015 2023 7

Filtr seriálů