Salma Hayek

Salma Hayek

Celé jméno: Ray Park
Místo narození: Coatzacoalcos, Veracruz, Mexiko
Známé projekty: Eternals, Gucci, Zabiják & bodyguard

Datum narození: 2.9.1966 (57 let)

Salma Hayek je cílevědomá herečka z Mexika, kdy jejím otcem byl libanonský obchodník matkou mexická operní zpěvačka. Dá se tedy říci, že od matčiny strany vždy měla vlohy k umění, i když to nebylo vůbec jednoduché. Salma věděla, že bude herečkou hned po zhlédnutí filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna v kinech v roce 1971. Jenže cesta k herectví byla velice trnitá.

Rodiče Salmu následně poslali na katolickou školu, kde byla neustále šikanována terorizována jeptišky. Hayek tedy kvůli své přirozené kráse, která se těžko skrývala, utekla a dala se zcela na jinou dráhu. Svou velkou roli dostala v mexické telenovele Teresa. Nicméně Hayek toužila po něčem víc. Rozhodla se tedy opustit své rodné Mexiko a dívala se na větší sny – chtěla do Hollywoodu.

Tam se nicméně dokázala poměrně rychle rozkoukat. Její krása je nezpochybnitelná, stala se z ní úspěšná modelka, herečka a byla sex symbolem několika mužů. Je obecně známé, že ve filmech působí jako onen svádějící element. Její kariéra je prošpikována několika známými rolemi, jmenovitě můžeme zmínit Zabiják & bodyguard, Gucci, Eternals, Desperado, Divoši a spoustu jiných filmů, kdy ji diváci poznají.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Ajak 2021 2021 1

Filtr seriálů