Sarah Chalke

Sarah Chalke

Celé jméno: Sarah Louise Christine Chalke
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada
Známé projekty: Scrubs, How I Met Your Mother, Rick and Morty

Datum narození: 27.8.1976 (47 let)

Kanadská rodačka Sarah Chalke se sice narodila roku 1976 v Ottawě, ale vyrůstala ve Vancouveru. Je dcerou Douglase a Angely Chalkeových a má dvě sestry (jednu starší a jednu mladší). Díky původu své matky ovládá dokonale německý jazyk, kromě toho mluví i slušně francouzsky.

Herečka se herectví věnuje už od svého dětství, protože pravidelně vystupovala v divadelních muzikálech. Postupem času se dostávala i na televizní obrazovky, ale jakmile vystudovala střední školu, pustila se do herectví naplno.

Ráda se věnuje především komediím, i když si často najde čas na nějakou tu vážnější roli. Poprvé na sebe výrazně upozornila seriálem Roseanne, kde se v letech 1993–1997 objevovala jako Becky Conner-Healy. Následně byla viděna i v seriálu Nothing Too Good for a Cowboy, kde si v letech 1999–2000 zahrála Glorii Hobson.

Největší slávy se dočkala mezi lety 2001–2010, protože právě tehdy hrála Dr. Elliot Reid v komediálním seriálu Scrubs z lékařského prostředí. Její postava tu patřila mezi hlavní a objevila se téměř ve všech epizodách.

Během toho se však věnovala i jiným projektům. Zahrála si například ve filmech Zbožňuju svatby, Teorie chaosu a Past na ženicha. Kromě toho se objevila jako Stella Zinman v seriálu How I Met Your Mother, kde si zahrála podstatnou vedlejší roli.

Po seriálu Scrubs získala několik dalších velkých rolí. Zahrála si například v seriálech Mad Love, Cougar Town, How to Live with Your Parents, Backstrom či Friends from College. Kromě toho se roku 2016 objevila v komediích Svátek matek a Reality Show.

Od roku 2013 se pravidelně věnuje seriálu Rick and Morty, kde dabuje Beth Smith. Kromě toho se věnuje i dabingu Paradise PD, kde mluví Ginu Jabowski. V poslední době na sebe upozornila například velkými rolemi v seriálech Speechless či Firefly Lane.

Herečka je už delší dobu zasnoubená s právníkem Jamiem Afifim, se kterým má syna Charlieho Rhodese a dceru Frances. Je vegetariánka, dříve se věnovala hraní na hudební nástroje a ví se o ní, že dokáže psát svýma nohama.

Foto CC BY 3.0 Larry, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rick and Morty Beth Smith 2013 4
How I Met Your Mother Stella Zinman 2008 2014 3
Scrubs Dr. Elliot Reid 2001 2010 9

Filtr seriálů