Sarah Gadon

Sarah Gadon

Celé jméno: Sarah Gadon
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Cosmopolis, Královská noc, 11.22.63

Datum narození: 4.4.1987 (37 let)

Tato kanadská herečka se narodila roku 1987 v Torontu. Její otec pracuje jako psycholog, zatímco její matka je učitelka. Má jednoho sourozence, kterým je její starší bratr James. Jako malá se připravovala na kariéru tanečnice, a proto chodila na The National Ballet School of Canada. Dále chodila na školy Claude Watson School for the Performing Arts, Vaughan Road Academy a University of Toronto.

Herecké kariéře se věnuje už od svých deseti let, kdy vystupovala v různých seriál. Z jejích počátků zmiňme například seriál Redwall, ve kterém namluvila hned několik postav. Velkou roli si zahrála i ve filmu Máma stávkuje, který nesklidil nijak valný ohlas.

Po roce 2003 se objevovala v menších seriálových i filmových rolích, které nebyly příliš výrazné. Za zmínku stojí seriál Ruby Gloom, kde si zahrála stejnojmennou hlavní postavu. Poté se objevila ve filmech Ledové ostří 3: Splněný sen, Nebezpečná metoda a Dům snů, ve kterých měla další vetší role.

Co se týče jejího dalšího seriálového působení, tak si v letech 2007–2009 zahrála v seriálu Friends and Heroes, a to postavu Portie. Velké role měla i v seriálech The Border, Being Erica, Happy Town, Murdoch Mysteries a především Total Drama Island, kde namluvila postavu Beth. Z její další tvorby musíme zmínit ještě minisérie World Without End, 11.22.63 a Alias Grace, ve kterých si zahrála hlavní role.

Kromě seriálů Gadon stíhá hrát i ve filmech. Z posledních let zmiňme filmy Cosmopolis, Nepřítel, Belle, Mapy ke hvězdám, Drákula: Neznámá legenda, Královská noc, Královna Kristýna, Indignation a Devátý život Louise Draxe, kde si zahrála velké role.

Za filmy Cosmopolis a Nepřítel se jí podařilo získat cenné sošky v kanadských oceněních. Má anglické, italské a francouzské předky. Původně se její příjmení psalo jako Gaudon, což dokazuje její francouzský původ.

Foto CC BY-SA 2.0 Canadian Film Centre, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
11.22.63 Sadie Dunhill 2016 2016 1

Filtr seriálů