Sarah Shahi

Sarah Shahi

Celé jméno: Aahoo Jahansouz Shahi
Místo narození: Euless, Texas, USA
Známé projekty: Person of Interest, L WordLife

Datum narození: 10.1.1980 (44 let)

Sarah Shahi má kromě hereckého nadání i velmi zajímavou rodinnou historii. Je pra-pra-vnučkou předposledního perského krále (neboli šáha, odtud její příjmení) Fath Alí Šáh Kadžára, který vládl dnešnímu Iránu mezi lety 1797–1834. Její otec pracoval na americké ambasádě v Iránu, ale protože se blížila Iránská revoluce a jemu bylo řečeno, že pokud zůstane, čeká ho leda poprava, tak se sbalil a odjel do USA. Zde se seznámil se svou budoucí manželkou a o čtyři roky později se narodila Sarah. Vlastně ne Sarah, ale Aahoo Jahansouz Shahi. Jméno si změnila už na základní škole, protože si z ní kvůli jeho neobvyklému zvuku děti dělaly legraci.

Sarah už od osmi let chodila na popud rodičů na soutěže krásy a dlouhá léta také hrála volejbal a basket. V roce 1999, když jí bylo devatenáct let a začala toužit po kariéře u filmu, se přidala z roztleskávačskému týmu Dallas Cowboys Cheerleaders. S roztleskávačkami začala objíždět USA, fotit kalendáře, dokonce se s nimi dostala do komparzu komedie Dr. T a jeho ženy. Právě zde si jí všiml režisér Robert Altman a doporučil jí, že by se měla přestěhovat do Hollywoodu a zkusit štěstí.

A ono to relativně rychle vyšlo, Sarah se objevila ve Všech starostových mužích, Bostonské střední a Off Center a hrála roztleskávačku v seriálu City Guys. Teprve po dvou letech dostala trochu výživnější roli v několika dílech seriálu Alias, díky kterému se jí začala kariéra alespoň trochu rozjíždět. Od malých rolí ve Frasierovi, Dawsonově světě, Pohotovosti, Rodině Sopránů, nebo filmu AmericanEast nastoupila v roce 2005 do The L Word, kde si svým výkonem vybudovala solidní fanouškovskou základnu.

Od té doby neustále někde hraje, ale je pravda, že je více vidět v televizi. Právě zde se jí nabízí mnohem větší množství propracovanějších ženských postav. Co se světa filmu týče, Sarah se kdysi nechala slyšet, „Jen proto, že jsme ženy, přece nemusíme hrát jenom něčí věčně napruzené přítelkyně.“ Na každý štěk typu Nechápu, jak to dokáže tak v její filmografii najdete několik solidních seriálových záznamů jako Life, Kauzy podle Kate, Chicago Fire a především Person of Interest.

Autor profilu: @Jumpstar

Foto: Instagram Sarah Shahi


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Reverie Mara Kint 2018 2018 1
Person of Interest Sam Shaw 2012 2015 3
The L Word Carmen Morales 2005 2006 2

Filtr seriálů