Scott Adsit

Scott Adsit

Celé jméno: Robert Scott Adsit
Místo narození: Northbrook, Illinois, USA
Známé projekty: 30 Rock, Big Hero 6

Datum narození: 26.11.1965 (58 let)

Scott Adsit je americký herec, komik a scenárista, který se narodil roku 1965 v Northbrooku. Je synem Andrewa Scotta a Genevieve Adsitových, vzdělával se na Glenbrook North High School a DePauw University a herectví se vyučil na Columbia College Chicago.

Už odmala měl rád šprýmy a humor, na střední škole byl prý považován za třídního šaška. Kariéru zahájil ve skupině The Second City, která se zaměřuje na improvizovanou komedii. Dále vystupoval i v divadlech, ale v polovině devadesátých let začal účinkovat i ve filmech a seriálech.

Zpočátku byl součástí různých komediálních pořadů, následně získával jednu epizodní roli za druhou. Více se objevil například v seriálech Moral Orel či UCB Comedy Originals. Velké role se dočkal v populární komediálním seriálu 30 Rock, kde si v letech 2006–2013 zahrál Petea Hornbergera. Objevil se tu ve více jak sto epizodách.

Dále jsme ho mohli vidět ve vedlejších rolích seriálů The Heart, She Holler, Neon Joe, Werewolf Hunter, Veep, The Goldbergs a The Walking Dead: World Beyond nebo zaslechnout v seriálech Harvey Beaks, Mary Shelley's Fran­kenhole a American Dad! Znám je také díky postavě Baymax, kterého namluvil ve všech současných filmech a seriálech, kde se tato postava objevila.

Za svou tvorbu byl především v devadesátých letech nominován na několik prestižních cen. Kromě toho, že se věnuje hraní, si sem tam napíše nějaký ten scénář. Na svém kontě má dokonce i produkci několika seriálů.

Foto CC BY-SA 2.0 Rad Jose, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: World Beyond Tony Delmado 2020 2020 1

Filtr seriálů