Scott Caan

Scott Caan

Celé jméno: Scott Andrew Caan
Místo narození: Los Angeles, California, U.S.
Známé projekty: Hawaii Five-0

Datum narození: 23.8.1976 (47 let)

Scotta vychovával herec James Caan a Sheila Ryan, taktéž herečka a bývalá modelka. Prarodiče z otcovy strany byli židovští imigranti z Německa. Rodiče se rozvedli rok po jeho narození. Z otcova druhého manželství má čtyři nevlastní sourozence (Tara, Alexander James, Jacob Nicholas a James Arthur).

Po zapsání na hereckou školu the Playhouse West v Los Angeles, začal se Scott objevovat v nezávislých nízkorozpočtových filmech. První významnější role přišla v roce 1999 ve filmu Varsity Blues, kde hrál nezodpovědného texaského fotbalového hráče. V témže roce se objevil jako Drew ve filmu Saturn (také znám jako Speed of Life). Poté se Scott objevoval různých filmech jako Ready to Rumble (2000) spolu s Davidem Arquettem a American Outlaws (2001) po boku Colina Farrella, kde Caan ztvárňuje psance Colea Youngera žijícího v 19náctém století.

Svůj první režisérský debut si odbyl na filmu Dallas 362, který v roce 2003 vyhrál cenu na Las Vegaském Filmovém Festivalu. Dále pak napsal a režíroval komedii The Dog Problem z roku 2006 ve kterém se sám objevil jako jedna z vedlejších rolí.

Scott se dále objevil v podfukářské trilogii Oceans Eleven, Oceans Twelve, and Oceans Thirteen. S Paulem Walkerem (se kterým hrál i ve Varsity Blues) se objevil ve filmu Into the Blue.

K seriálovým rolím patří postava talentovaného manažera Scotta Lavina v seriálu Entourage a detektiva Dannyho „Danno“ Williamse v Hawaii Five-0.

Zajímavosti

Scott zajišťoval přepravu aparatury pro rapové skupiny Cypress Hill a House of Pain.
Jako teenager byl Scott členem hip-hopové skupiny The Whooliganz. Měli pouze jeden hit „Put Your Handz Up“ (1993). Scottovým parťákem byl The Alchemist, který je nyní známým hip-hopovým producentem.
Navštěvoval Beverly Hills High School ve stejné době jako Angelina Jolie, vedle které se později objevil ve filmu Gone in Sixty Seconds (2000).

Filtr seriálů