Sean Murray

Sean Murray

Celé jméno: Sean Harland Murray
Místo narození: Bethesda, Maryland, USA
Známé projekty: NCIS

Datum narození: 15.11.1977 (46 let)

Sean Murray se narodil 15. listopadu 1977 v Marylandu. Jeho matka je Australanka, takže vyrůstal střídavě v USA a Austrálii. Ve čtrnácti letech začal dostávat první televizní role. V TV filmu Backfield in motion hrál po boku Toma Arnolda.

O dva roky později následoval seriál Harts of the west, ve kterém si zahrál roli Zana Greye. Zde se také poprvé setkal s Markem Harmonem, se kterým později hrál v NCIS. Mark Harmon zde v jednom díle hrál opilého šaška z rodea.

Po epizodních rolích v seriálech Emergency room, Boston public nebo JAG, dostal hlavní roli v seriálu The random years. Seriál ovšem nepochodil a byl brzy zrušen. Po tomto seriálu se mu dostává návrhu jeho nevlastního otce, známého producenta Donalda P. Bellisaria, na hostitelskou roli v seriálu NCIS. Přijímá ji a následně se jeho postava zalíbí na tolik, že od druhé série již patří k postavám hlavním a dnes si bez něj již seriál nedokážeme představit.

Sean je, stejně jako postava, kterou ztvárňuje v NCIS, počítačovým nadšencem a kutilem. Má bratra Chada, nevlastního bratra Nicholase, Michael a nevlastní sestru Troian Bellisario, se kterou si zahrál i v NCIS. Hrála jeho sestru. Jinak je známá ze seriálu Pretty Little Liars, ve kterém hraje hlavní roli Spencer Hastings.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Tim McGee 2003 2024 21

Filtr seriálů