Selma Blair

Selma Blair

Celé jméno: Selma Blair Beitner Místo narození: Southfield, Michigan, USA Známé projekty: Velmi nebezpečné známosti, Hellboy, Hellboy 2

Datum narození: 23.6.1972 (51 let)

Selma se narodila v Michiganu jako nejmladší dcera soudkyně Molly a právníkovi Elliotovi. Je židovského původu, její židovské jméno zní Bat-Sheva. Chodila do židovské školy a následně na vysoké studovala fotografii a ve volném čase se věnovala hraní v divadle. V té době se chtěla stát profesionální balerínou nebo cvičitelkou koní. Ve dvaceti se přestěhovala do New Yorku, kde začala navštěvovat univerzita, stejně jako herecké kurzy, po krátké době se vrátila do Michiganu dokončit stadium fotografie, ze kterého má bakalářský titul, poté se opět vrátila do New Yorku, aby se věnovala kariéře herečky.

V devadesátých letech prošla několika konkurzy do reklam. Svou první roli získala v dobrodružném seriálu The Adventures of Pete & Pete v roce 1995, o rok později pak dostala roli ve filmu The Broccoli Theory. Její průlomová role se objevila po několika nezávislých filmech a konkurzech. V roce 1999 si zahrála větší roli ve filmu Cruel Intentions. Kritici její výkon hodnotili negativně, film měl ale obrovský úspěch a Selma se tak dostala do podvědomí diváků.

Zahrála si pak vedlejší role ve filmech Legally Blonde (2001) nebo The Sweetest Thing (2002). Celosvětově se pak proslavila díky roli Liz Sherman ve filmech Hellboy (2004) a Hellboy II: The Golden Army (2008).

V roce 2004 se po šesti měsících randění vdala za producenta Ahmeta Zappu, o dva roky později Selma podala žádost o rozvod. V roce 2010 začala chodit s návrhářem Jasonem Beickem, o rok později se jim narodil syn. V roce 2012 oznámili rozchod. V roce 2018 byla herečce diagnostikovaná roztroušená skleróza.

Foto: Instagram Selmy Blair


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Crime Story Kris Jenner 2016 2016 1

Filtr seriálů