Simon Templeman

Simon Templeman

Celé jméno: Simon Templeman
Místo narození: Sussex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: James Bond Jr., Charmed, The Neighbors

Rok narození: 1954 (70 let)

Simon Templeman je britský herec, který se narodil roku 1954 v Sussexu. Kromě toho, že se věnuje kariéře herce, si sem tam nadabuje nějakou postavu v animovaném seriálu nebo videohře. Znám je svým pronikavým hlasem, díky kterému dává svým postavám správný šmrnc.

Kariéru odstartoval roku 1980. Mezi jeho první role patří postavy ze seriálů The Talisman a The Fear. Roku 1991 se mu podařilo získat velkou roli v animovaném seriálu James Bond Jr., kde namluvil Trevora Noseworthyho IV. V následujících letech se věnoval dabování postav v seriálu The Legend of Prince Valiant.

Po menších rolích v seriálech Northern Exposure, Superman a Just Shoot Me! si v letech 2001–2005 zahrál ikonického Anděla smrti v pár dílech seriálu Charmed. Poté se zaměřil především na dabování postav ve videohrách, mohli jsme ho tak slyšet například ve hrách Dragon Age: Origins, Mass Effect 2 a 3, God of War III či Diablo III.

V letech 2012–2014 se věnoval seriálu The Neighbors, kde hrál Larryho Birda. Poté se ještě mihl například v seriálu House of Lies, kde se objevil jako Teddy Grammatico. V současné době se opět věnuje dabování, konkrétně nyní namluvil postavy ve hře World of Warcraft.

Od roku 1999 je jeho manželkou herečka Rosalind Chao, se kterou má dvě děti. Aktuálně s ní bydlí v Los Angeles.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Anděl smrti 2001 2005 3

Filtr seriálů