Simon Woods

Simon Woods

Celé jméno: Simon Woods
Místo narození: Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Pýcha a předsudekRome

Datum narození: 7.1.1980 (44 let)

Simon Woods je anglický herec, který se narodil roku 1980. Nejdříve chodil na Eton College, odkud zamířil na Magdalen College, kde studoval anglickou literaturu. K herectví se dostal díky své přítelkyni Rosamund Pike, která je taktéž herečkou.

Kariéru zahájil roku 2003 menšími seriálovými rolemi, nicméně už roku 2005 se mu podařilo získat první velkou roli. Objevil se totiž ve filmu Pýcha a předsudek, ve kterém si zahrál Charlese Bingleyho. Zde hrál paradoxně milence postavy, kterou hrála právě Rosamund Pike. V té době však už spolu nechodili.

O dva roky později se Woods objevil v seriálu Rome, kde si zahrál Octavia. Tato postava tu vystupovala už před jeho příchodem, nicméně kvůli příběhu bylo potřeba, aby Octavia hrál starší herec, a proto do této role obsadili Woodse.

Následně se ještě objevil v seriálu Cranford jako Dr. Harrison a několika filmech, nicméně roku 2008 ukončil svou nadějnou kariéru, protože v ní už dál nechtěl pokračovat. Později přiznal, že je gay, a to tím, že si roku 2012 vzal za muže Christophera Baileyho.

Foto: Focus Features


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome starší Gaius Octavius 2007 2007 1

Filtr seriálů