Sofia Carson

Sofia Carson

Celé jméno: Sofía Daccarett Char
Místo narození: Fort Lauderdale, Florida, USA
Známé projekty: Následníci, Pretty Little Liars: The Perfectionists

Datum narození: 10.4.1993 (31 let)

Sofia Carson je americká herečka a zpěvačka, která se narodila na Floridě. Je dcerou Josého F. Daccaretta a Laury Char Carson, kteří pochází z Kolumbie. Vzdělávala se na Carrollton School of the Sacred Heart, během čehož navštěvovala taneční studio. Následně studovala na University of California, kde se soustředila na obory komunikace a francouzštiny.

Tanci se začala věnovat už ve svých třech letech, trénovala například balet, jazz, flamengo, hip-hop, step a další. Kariéru odstartovala jako zpěvačka, a to už roku 2012. Svůj první singl Love Is The Name nahrála roku 2016 a dnes má na svém kontě hned několik úspěšných písniček i alb.

Během toho se začala věnovat i herecké kariéře. Svou první roli získala roku 2014 a zpočátku byla známá především díky projektům z produkce společnosti Disney. Její první velkou rolí se stala postava Evie, kterou si zahrála v trilogii televizních filmů Následníci. Stejné postavě se věnovala i v animovaném seriálu Descendants: Wicked World, kde ji namluvila.

Velké role měla i ve filmech Tini: Violettina proměna a Popelka v teniskách. Po menší roli v seriálu Famous in Love se dočkala hlavní role v seriálu Pretty Little Liars: The Perfectionists, kde roku 2019 ztvárnila Avu Jalali.

Herečka je vnučkou Lauraine Carson, po které si ponechala příjmení. Má mladší sestru, která se jmenuje Paulina.

Foto CC BY 3.0 NotimexTV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Pretty Little Liars: The Perfectionists Ava Jalali 2019 2019 1
Famous in Love Sloane Silver 2018 2018 1

Filtr seriálů