Son Ye-jin

Son Ye-jin

Celé jméno: Son Ye-jin, 손예진
Místo narození: Tegu, provincie Severní Kjongsang, Jižní Korea
Známé projekty: Crash Landing on You (Láska padá z nebe), Vzpomínky na lásku, The Classic

Datum narození: 11.1.1982 (42 let)

Son Ye-jin je jihokorejská herečka a modelka. Má starší sestru. Hlásí se ke katolickému vyznání. Má ráda jógu, plavání, čtení a hudbu.

Herecké kariéře se věnuje už od roku 1999. Její první významná role přišla ale až o něco později a to v roce 2002 ve snímku Opojen ženami a malováním, který se promítal v Cannes. Významnému průlomu ale došlo až díky filmům Lover's Concerto (2002) a The Classic (2003). Z obou filmů se nejen v Jižní Koreji staly hity a hlavně díky filmu The Classic se z Son Ye-jin stala hvězda. Následovaly další filmové hity jako Vzpomínky na lásku (2004) a April Snow (2005), který měl mimořádný úspěch i v Japonsku. Díky filmům The Classic a Vzpomínky na lásku dostala v Koreji titul ,,První láska národa".

Ukázala se také jako všestranná herečka díky rolím jako specialistka na randění v The Art of Seduction (2005), ambiciózní reportérka ve Spotlight (2008), femme fatale v Open City (2008), rozvedená žena v seriálu Alone in Love (2006) nebo polyandrická žena ve filmu My Wife Got Married (2008), který jí vynesl mimojiné ocenění nejlepší herečka na prestižním předávání cen Blue Dragon Film Awards.

V roce 2012 si zahrála v prvním blockbusteru Věž smrti, který je remakem filmu Skleněné peklo (1974) a hned rok na to si zahrála v seriálu Shark po boku herce Kim Nam-gila se kterým se opět sešla v roce 2014 ve filmu Piráti. Dalším hitem v její herecké kariéře se stal film The Last Princess (2016) za který získala i několik cen. V roce 2018 si zahrála ve stejnojmenném remaku japonského filmu Be With You a téhož roku se vrátila i na televizní obrazovky ve snímku Mezi kapkami deště, který se netají realistickým zobrazením a kritikou současné korejské společnosti a za který sklidila nadšené recenze. Následoval thriller The Negotiation (2019), kde si zahrála po boku Hyun Bina. Oba herci si pochvalovali společnou chemii, kterou si chtěli vyzkoušet i v jiném projektu, kde by měli více interakcí (většinu společných scén měli v rámci videohovoru). Jejich přání bylo vyslyšeno v projektu Crash Landing on You (Láska padá z nebe). Drama mělo obrovský úspěch a Son Ye-jin si za něj odnesla cenu popularity z 56. udílení cen Baeksang Arts Awards.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Crash Landing on You Yoon Se-ri 2019 2020 1

Filtr seriálů