Sophia Lillis

Sophia Lillis

Celé jméno: Sophia Lillis
Místo narození: Crown Heights, Brooklyn, New York City, USA
Známé projekty: It, Sharp Objects

Datum narození: 13.2.2002 (22 let)

Mladá americká herečka se narodila v newyorkském Brooklynu a má polské, irské a švýcarské předky. Má dva bratry, dvojče Jakea a nevlastního Philipa. Rodiče se rozvedli, když byla malá, a nyní žije s matkou Julianou a nevlastním otcem Christopherem Mellevoldem, který v ní v sedmi letech probudil zájem o herectví. Na jeho přesvědčení se zapsala do herecké školy Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Během studia ji jeden z učitelů doporučil na roli ve studentském filmu Newyorkské univerzity. Poté podepsala smlouvu s agentem a začala chodit na castingy.

Jejím hereckým debutem byla role ve filmu A Midsummer Night's Dream (2014) a později si zahrála ve filmu 37. Průlom pro ni nastal v roce 2017, kdy se stala jednou z mladých hereckých hvězd v hororu It natočeném podle stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1986. V současné době natáčí druhý díl s názvem It: Chapter Two. V témže roce se potom ještě objevila ve videoklipu k písni “Santa’s Coming for Us” zpěvačky Sii, kde hrála jedno z dětí Kristen Bell a Daxe Sheparda.

V roce 2018 se objeví v minisérii stanice HBO Sharp Objects jako mladá verze Camille Preakerové (Amy Adams) a její další prací bude titulní role ve filmové adaptaci knihy Nancy Drew and The Hidden Staircase, jejiž natáčení začalo v dubnu 2018.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
I Am Not Okay With This Sydney Novaková 2020 2020 1
Sharp Objects Malá Camille 2018 1

Filtr seriálů