Steve Martin

Steve Martin

Celé jméno: Stephen Glenn Martin
Místo narození: Waco, Texas, USA
Známé projekty: Roxanne, L.A. Story, The Jerk

Datum narození: 14.8.1945 (78 let)

Narodil se jako Stephen Glenn Martin matce Mary, realitní agentce a otci Glennovi, začínajícímu herci. Jeho první prací byo prodávání plánků v Disneylandu. Při dospívání se rozhodoval, jestli se stane komediálním hercem nebo profesorem filozofie.

Steve se proslavil v 60. letech díky psaní koemdiálních scének pro The Smothers Brothers Comedy Hour. Pak se stal pravidelným členem komediálního pořadu Saturday Night Live. Postupně začal rozbíhat I svou hereckou kariéru ve filmu, která mu přinesla pár úspěchů. Objevil se například ve filmech Muž se dvěma mozky, Malý krámek hrůz nebo Hlava rodiny.

Od roku 2000 se rozhodl rozvíjet I hudební kariéru, jelikož od mládí hrál na banjo a skládal písně. Za své album The Crow: New Songs for the 5-String Banjo získal v roce 2009 cenu Grammy pro nejlepším Bluegrassové album roku. Není to jedině ocenění, které získal. Má doma televizní cenu Emmy, cenu Marka Twaina a AFI pro celoživotní přínos filmu a televizi. Umístil se na šestém místě ze sta nejlepších stand-up komiků.

V roce 1986 se Steve oženil s herečkou Victorií Tennant, se kterou se v roce 1994 rozvedl. O třináct let později se oženil po druhé s Anne Stringfield, která mu vroce 2012 porodila první dítě, dceru.

Foto: Universal Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Only Murders in the Building Charles-Haden Savage 2021 2

Filtr seriálů