Suzie Plakson

Suzie Plakson

Celé jméno: Susan Plaksin
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Love & War, How I Met Your Mother

Datum narození: 3.6.1958 (65 let)

Suzie Plakson je americká herečka, která se narodila roku 1958 v Buffalu. Vyrůstala v Kingstonu ve státě Pensylvánie a studovala na Northwestern University. Hereckou kariéru odstartovala v divadlech, kde slavila poměrně velký úspěch.

Dnes je známá především jako televizní herečka. Svou první roli v televizi získala roku 1987, nicméně svou první výraznější až o čtyři roky později, kdy propůjčila svůj hlas Monice Devertebrae v seriálu Dinosaurs. Následně se proslavila díky roli Meg Tynan, kterou si v letech 1992–1995 zahrála v seriálu Love & War.

Další výraznější roli ztvárnila v seriálu Mad About You, kde v letech 1996–1999 vystupovala jako Dr. Joan Golfinos. Poté jsme ji mohli vidět v seriálu How I Met Your Mother, kde si zahrála Judy Eriksen, a to v letech 2005–2014. Tato role je její prozatím poslední, protože od té doby nikde nehrála.

Kromě toho, že je herečka, se taktéž věnuje zpěvu, psaní a celkově umění. Jejími sourozenci jsou Michael Plaksin a Barbara Berger. Objevila se i v několika seriálech ze světa Star Treku, ale v nich si vždy zahrála odlišné role.

Foto CC BY 3.0 Suzie Plakson, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Judy Eriksen 2005 2014 6

Filtr seriálů