Sydney Lemmon

Sydney Lemmon

Celé jméno: Sydney Noel Lemmon
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Fear the Walking Dead, Helstrom

Datum narození: 10.8.1990 (33 let)

Sydney Lemmon je americká herečka, která se narodila roku 1990 v Los Angeles (ale vyrůstala v Glastonbury v Connecticutu). Pochází vyloženě z herecké rodiny, protože se herectví věnoval už její dědeček Jack Lemmon. Kromě něj se mu věnují i otec Chris a bratr Jon.

Herectví se věnovala už během studia, svou první roli získala už roku 2014. Avšak vzhledem k tomu, že musela ještě studovat, nehrála nijak velké role. Roku 2017 získala magisterský titul na Yalu, kde se zaměřovala na drama, a kromě toho navštěvovala i London Academy of Dramatic Arts a Boston University.

První výraznou roli získala roku 2019, kdy se objevila v seriálu Fear the Walking Dead jako záhadná Isabelle. Za tuto roli získala Saturn Award v kategorii nejlepší hostující herečky. K roli Isabelle se následně krátce vrátila i následující rok.

Hned poté měla dvě menší role, a to v seriálech Succession a Acting for a Cause. Následně se roku 2020 dokázala prosadit díky seriálu Helstrom, kde si zahrála Anu Helstrom, ústřední postavu.

Na Broadwayi se poprvé objevila roku 2018, kdy si zahrála roli po boku slavné herečky Umy Thurman. Kromě herectví se věnuje i zpěvu a hraní na kytaru. Dále píše texty písní, a to společně se svým bratrem.

Foto: AMC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Helstrom Ana Helstrom 2020 2020 1
Fear the Walking Dead Isabelle 2019 2021 3

Filtr seriálů