Tariq Trotter

Tariq Trotter

Celé jméno: Tariq Luqmaan Trotter
Místo narození: Filadelfie, Pensylvánie, USA
Známé projekty: The Deuce

Datum narození: 3.10.1971 (52 let)

Tariq Trotter je americký raper, skladatel a herec, který se narodil roku 1971 ve Filadelfii. Profesionálně je známější pod pseudonymem Black Thought, nicméně často využívá i své pravé jméno. Narodil se muslimům Thomasovi a Cassandře Trotterovým. Oba jeho rodiče byli zavražděni v době, kdy dospíval.

Dětství měl skutečně těžké, po smrti rodičů byl nucen prodávat crack, aby si vydělal. Když zrovna studoval na střední škole, tak chvíli bydlel u náhradní rodiny v Detroitu. Ve Filadelfii se kromě prodeje kokainu věnoval i nezákonnému kreslení graffiti na budovy.

Po střední škole začal navštěvovat Millersville University of Pennsylvania, kde se soustředil na novinařinu. Zde však poznal několik raperů, ke kterým se přidal, a společně s nimi začal působit v hiphopové branži.

Black Thought je znám především díky svému účinkování ve skupině The Roots, kterou roku 1987 založil společně s bubeníkem Questlovem. Později se k nim přidali další členové, a tak se kapela výrazně rozrostla. Black Thought tu jako raper působí dodnes, tedy již téměř 40 let, a podílel se celkem na jedenácti vydaných albech.

Jako raper se však nepodílel pouze na skladbách své vlastní kapely, podílel se totiž i na spoustě dalších singlech. Na svém kontě má taktéž tři vlastní EP, které se jmenují Streams of Thought, Vol. 1 (2018), Streams of Thought, Vol. 2 (2018) a Streams of Thought, Vol. 3: Cain & Abel (2020).

Tariq Trotter je znám také díky svým hereckým rolím. Nemá jich sice tak moc, nicméně se objevil v několika projektech, kde měl výraznější role. Jeho zřejmě největší rolí je postava pasáka Reggieho Lovea, kterého si roku 2017 zahrál v seriálu The Deuce.

Kromě toho se podílí i na hudbě různých projektů. Znají ho především fanoušci moderátora a baviče Jimmyho Fallona, pro kterého vytváří hudbu do jeho pořadů Late Night with Jimmy Fallon a The Tonight Show starring Jimmy Fallon. Podílel se i na dalších projektech, nicméně tato zmíněná spolupráce je rozhodně nejvýznamnější.

Roku 2010 si vzal za manželku Michelle, se kterou má celkem pět dětí, a to čtyři syny a jednu dceru. Mnohé magazíny ho označují za jednoho z nejlepších raperů, kteří kdy existovali.

Foto CC BY-SA 2.0 Crillmatic, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Reggie Love 2017 2017 1

Filtr seriálů