Taye Diggs

Taye Diggs

Celé jméno: Scott Leo „Taye“ Diggs
Místo narození: Newark, New Jersey, USA
Známé projekty: Private Practice, Murder in the First, All American

Datum narození: 2.1.1971 (53 let)

Taye se narodil v Newarku a vyrůstal v Rochesteru ve státě New York. Jeho matka Marcia Berry byla učitelkou a herečkou a otec Andre Young výtvarným umělcem. Jeho matka si později vzala Jeffriese Diggse, po kterém převzal příjmení i Taye. Jeho přezdívka „Taye“ je odvozená od výslovnosti Scotty, které znělo jako „Scottay“. Má čtyři sourozence – dva bratry a dvě sestry. Taye vystudoval Syracuse University, kde získal titul v oboru muzikálové divadlo.

Začal s účinkováním na mnoha divadelních prknech. Na Broadwayi debutoval v roce 1994 v revivalu muzikálu Carousel.

V roce 1996 účinkoval ve filmu Rent, kde se seznámil se svou budoucí ženou Idinou Menzel, se kterou byl ve vztahu od roku 2003 do roku 2014. V roce 1998 přišel první filmový debut Nevinný výlet (How Stella Got Her Groove Back). V roce 2002 si zahrál v muzikálu Chicago.

Taye se začal objevovat i na televizních obrazovkách. Získal hlavní roli v seriálu Kevin Hill, který se však navzdory chvály nedočkal druhé série. K vidění byl také v poslední řadě seriálu Will & Grace. V roce 2006 se objevoval jako hlavní postava seriálu Day Break a o rok později získal roli ve spin-offu seriálu Grey's Anatomy – Private Practice, kde hrál až do konce seriálu v roce 2013. Další rok získal hlavní roli v seriálu Murder in the First, který se dočkal tří sérií a v roce 2018 získal jednu z hlavních rolí v seriálu All American.

Taye se také dvakrát objevil v show Lip Sync Battle a v obou případech vyhrál. Je také autorem tří dětských knížek – Mixed Me! (2015), Chocolate Me (2015) a I Love You More Than… (2018). Navíc je spoluzakladatelem taneční společnosti Dre.dance.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
All American Billy Baker 2018 2023 5

Filtr seriálů