Tim Gunn

Tim Gunn

Celé jméno: Timothy MacKenzie Gunn
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, Sofia the First

Datum narození: 29.7.1953 (70 let)

Tim Gunn je americký designér, producent, herec a televizní osobnost. Narodil se roku 1953 ve Washingtonu a vzdělával se na Corcoran College of Art and Design. Je synem otce, který se živil prací v FBI.

Gunn se už od narození považoval za homosexuála, ale neodvážil se o tom nikomu povědět, protože vyrůstal ve velmi homofóbním prostředí. Ve svých 17 letech se pokusil spáchat sebevraždu, ale prášky, které spolkl, ho nezabily. Nakonec o své orientaci řekl své sestře, a to ve věku 29 let.

Znám je především díky svému vlivu na módu, od roku 1982 začal působit na umělecké škole Parsons, kde byl jednu dobu dokonce i děkanem. Díky svému vlivu se však dostal i do seriálů a filmů, ve kterých většinou hraje sám sebe.

Vidět jsme ho mohli například v seriálu How I Met Your Mother, kde si v letech 2010–2014 zahrál Barneyho krejčího. Kromě toho se namluvil hned v několika animovaných seriálech. V letech 2012–2018 se věnoval animovanému seriálu Sofia the First, kde ve 42 dílech namluvil postavu jménem Baileywick.

Kromě hraní a dabování se věnuje i produkování různých reality show. Řeč je například o Guide to Style, Under the Gunn, Project Runway či Making the Cut.

Gunn přiznal, že i když je gay, vždycky se cítil jako asexuál. Svého posledního přítele měl totiž na začátku 80. let. Tehdy však nad vztahy zanevřel, protože ho jeho přítel podvedl.

Foto CC BY 3.0 Chrisa Hickey, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Tim Gunn 2010 2014 2

Filtr seriálů