Tim McGraw

Tim McGraw

Celé jméno: Samuel Timothy McGraw
Místo narození: Start, Louisiana, USA
Známé projekty: Zrození šampióna, Síla country, 1883

Datum narození: 1.5.1967 (57 let)

Tim McGraw je americký country zpěvák, herec, kytarista a hudební producent. Z matčiny strany má irské a italské kořeny a z otcovy irské, anglické, skotské, švýcarské, holandské, české a německé. Svého otce do svých 11 let neznal a až tehdy zjistil, že je jím profesionální baseballista Tug McGraw. I Tim se už od mládí věnoval baseballu a dokonce získal stipendium na Northeast Louisiana University. Kvůli zranění se ale nemohl dát na profesionální dráhu. Během studia se naučil hrát na kytaru a začal s ní vystupovat. V roce 1989 se rozhodl přestěhovat do Nashvillu, aby si zde šel za hudební kariérou.

Ta se ukázala být úspěšná a Tim má na svém kontě už 16 studiových alb, které patří na vrchol žebříčku country hudby. Vyhrál tři ceny Grammy, získal i spoustu dalších ocenění a stal se jedním z největších umělců dnešní doby. V roce 1996 se oženil s country zpěvačkou a herečkou Faith Hill, s níž také někdy společně vystupuje. Mají spolu tři dcery.

Společně se svou manželkou získali hlavní role v seriálu 1883, kde hrají ústřední manželské duo. Dále se Tim objevil například ve filmech Zrození šampióna (2009), Síla country (2010), Země zítřka (2015) nebo Chatrč (2017).

Tim je dokonce kmotrem prvního potomka herců Garretta Hedlunda a Emmy Roberts.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
1883 James Dutton 2021 2022 1

Filtr seriálů