Timothy Hutton

Timothy Hutton

Celé jméno: Timothy Tarquin Hutton
Místo narození: Malibu, California, USA
Známé projekty: The Haunting of Hill House, Ordinary People, Leverage, Jack Ryan

Datum narození: 16.8.1960 (63 let)

Americký herec Timothy Tarquin Hutton se narodil na Malibu. Z Kalifornie musel ve třech letech odejít, neboť se jeho matka nepohodla se svým slavným partnerem. Timothy se do rodného města vrátil až o devět let později. Většina lidí se mylně domnívá, že Timothy se rozhodl následovat šlépěje svého otce, který pocházel z hollywoodského prostředí. Ve skutečnosti se stal hercem jen díky své matky, která nechtěla vidět své děti postávat za kasou, a proto jim pomohla vstoupit do světa showbyznysu. K herectví přilnul až v patnácti letech potom, co se přestěhoval do andělského města a na tamní střední škole Fairfax High School se dostal do divadelního sboru.

Během svého televizního debutu obešel mnoho celostátních stanic. Do širšího povědomí se dostal v roce 1980 rolí Conrada Jarretta v kultovním snímku Ordinary People. Za svůj herecký výkon si vysloužil v rámci kategorie ansámblu vedlejších postav Oscara a Zlatý glób. Pak se s nabídkami roztrhl pytel a Timothy se stal nejžádanějším hercem ve filmové sféře.

Embed from Getty Images

Počátkem nového tisíciletí se Timothy vrátil do televizního průmyslu. Svůj návrat pojal ve velkém rolí Archieho Goodwina v seriálu A Nero Wolfe Mystery. O pár let později si na konto připsal další postavu jménem Conrad, který se vyskytoval v seriálu Kidnapped. Po jeho zrušení se plynule přesunul do ambicióznějšího projektu stanice TNT, která si připravila show o zlodějíčcích. Jejich seriálové operace a podfuky řídil mozek Timothyho, který v akčním drama Leverage vystupoval pod jménem Nate. Po tříleté pauze se vrátil na stanici ABC, která v průběhu roku 2015 připravovala kriminální antologii American Crime. Z akce nechtěl vystřízlivět, a proto se objevil i v akčňáku o Jacku Ryanovi od streamovací služby Amazon. Ve stejném roce ochutnal i nový žánr – horor, a proto zůstal na streamovacím poli, které ovládl silnější gigant Netflix. Ten si pro své předplatitele připravil speciální hororovou antologii The Haunting, v jejíž první sérii s podtitulem The Haunting of Hill House si Timothy střihl otce rodiny, která se přestěhovala do strašidelného sí­dla.

Foto: Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Jack Ryan Nathan Singer 2018 2018 1

Filtr seriálů