Tina Huang

Tina Huang

Celé jméno: Tina Huang
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Rizzoli and Isles, Hollywood HeightsArrow

Tina Huang je americká herečka, která se herecké kariéře začala věnovat od roku 2007. Její rodiče původně bydleli v New Yorku, kde se narodili její dva bratři, ale později se přestěhovali do Dallasu, kde se narodila ona. Nežila tu však se svým otcem, který se vrátil zpátky do New Yorku, protože se mu v Dallasu nedařilo najít práci.

Když jí bylo pět let, tak se se svou rodinou přestěhovala zpátky do New Yorku, kde konkrétně žili ve čtvrtích Chinatown a Lower East Side v New York City. Díky svému původu mluví jak anglicky, tak i standardní čínštinou.

Herectví se věnovala na školách LaGuardia High School of Performing Arts a Tisch School of the Arts. Poté se roku 2003 přestěhovala do Santa Monicy v Kalifornii. V rámci školy se jí povedlo procestovat kus světa, díky čemuž se dostatečně obohatila. Jejím manželem je Mickey Pentecost. Aktuálně žije v Los Angeles.

Znát ji můžeme především ze seriálů, kde měla několik větších rolí. Roku 2012 si zahrála v seriálu Hollywood Heights, kde ztvárnila Lily Park. Během toho působila v seriálu Rizzoli and Isles jako Susie Chang, a to v letech 2011–2016. Roku 2018 se objevila v seriálu Arrow jako kapitánka Kimberly Hill.

Foto: TNT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Kimberly Hill 2018 2018 1

Filtr seriálů