Tony Sirico

Tony Sirico

Celé jméno: Genaro Anthony Sirico Jr.
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: The Sopranos

Datum narození: 29.7.1942 (81 let)

Tony Sirico je americký herec, který se narodil roku 1942 v newyorském Brooklynu. Jak už jeho jméno napovídá, jeho rodiče se přistěhovali do USA z Itálie, konkrétněji ze Sicílie. Jako puberťák byl členem italského gangu, několikrát byl postřelen, a dokonce byl celkem i 28krát zadržen policií.

V New Yorku byl spolupracovníkem rodiny Colombů, kterou vedl Carmine Persica. Roku 1967 byl zavřen do vězení za vyloupení nočního klubu. Byl tu celkem 13 měsíců. Později byl zavřen za držení zbraně, ve vězení tentokrát strávil 20 měsíců.

Jakmile byl Sirico propuštěn z vězení, tak změnil svou kariéru. Začal se věnovat herectví a v sedmdesátých letech získal své první role. Obsazován je výhradně do rolí italských gangsterů a zkorumpovaných policistů, protože právě tyto role mu jdou nejlépe. A není divu, když sám býval kriminálníkem.

Jeho role se postupem času stávaly čím dál větší a větší, díky čemuž začal být Sirico známější. Často se objevuje ve filmech Woodyho Allena, který ho do svých snímků rád obsazuje. Zahrál si například ve filmech Mafiáni, Romeo krvácí, Policajt z New Yorku, Pozor na Harryho, Café society či Kolo zázraků.

Nejznámější je však díky mafiánskému seriálu The Sopranos, kde v letech 1999–2007 vystupoval jako Paulie Gualtieri. Kromě toho se mihl v seriálu Lilyhammer, namluvil psa Vinnyho v seriálu Family Guy a ještě namluvil Enza Perottiho v seriálu American Dad!

Má celkem dva bratry, a to Roberta Sirica (katolický kněz) a Carminea Sirica. Jednu dobu sloužil v americké armádě, věnuje se karate a kung-fu a má syna a dceru.

Foto CC BY 2.0 Chairman of the Joint Chiefs of Staff, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Vinny 2013 2016 2

Filtr seriálů