Trevor Jackson

Trevor Jackson

Celé jméno: Trevor Howard Lawrence Jackson
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA
Známé projekty: Eureka, Superfly, Grown-ish

Datum narození: 30.8.1996 (27 let)

Trevor Jackson je americký herec, zpěvák a textař, který se narodil roku 1996 v Indiana­polis. Je synem Kevina Jacksona a Cam Baxter, kteří kromě něj vychovávali i Trevorova staršího bratra. Narodil se sice do rodiny basketbalistů, ale už odmala měl jasno v tom, že chce působit v zábavním průmyslu.

Prvních zkušeností s herectvím se dočkal už na škole, když navštěvoval divadelní kroužek. Svůj první herecký úspěch zaznamenal už ve svých osmi letech, když bylo rozhodnuto o tom, že propůjčí svůj hlas mladému Simbovi v muzikálu The Lion King.

Profesionální kariéru rozjel roku 2010, kdy byl obsazen do několika seriálů. Předně byl obsazen do seriálu Eureka, kde hrál až do roku 2012 Kevina Blakea, inteligentního syna hlavní ženské postavy. Poté byl několik dalších let obsazován především do epizodních rolí.

Po konci Eureky se sice i nadále věnoval herectví, ale kromě toho začal mít zájem i o zpívání a psaní hudebních písniček. Prakticky ihned se mu podařilo vydat první singl, na který navázal svým prvním CD #NewThang. Do světa hudby tak vykročil pravou nohou.

Dnes má na svém kontě přes deset singlů, jedno zmíněné CD, jednu mixtape s názvem In My Feelings (2015) a dvě alba nazvaná Rough Drafts, Pt. 1 (2018) a Rough Drafts, Pt. 2 (2019). Na hereckou kariéru však mezitím ani zdaleka nezapomněl.

Jako zpěvákovi se mu dařilo velmi dobře, nicméně kromě toho se i nadále aktivně věnoval herectví. Velkou roli si zahrál roku 2016 v seriálu American Crime, kde ztvárnil Kevina LaCroixe. Poté se objevil ve filmech Burning Sands a Superfly, ve kterých ztvárnil ústřední postavy.

Jeho prozatím největší rolí je postava Aarona Jacksona, kterého si zahrál roku 2017 v seriálu Black-ish. Zde se sice objevil v pouhých dvou epizodách, nicméně o rok později si tuto roli zopakoval ve spin-offu Grown-ish, kde patří mezi hlavní postavy a kde působí i nadále.

Kromě toho, že zpívá a rapuje, umí hrát i na kytaru. Co se týče hudby, nejvíce ho inspirovali Michael Jackson, Gregory Hines, Donny Hathaway a Brian McKnight.

Foto CC BY 3.0 MTV International, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka starší Kevin Blake 2010 2012 2

Filtr seriálů