Tyler Alvarez

Tyler Alvarez

Celé jméno: Tyler Sage Alvarez
Místo narození: The Bronx, New York City, New York, USA
Známé projekty: American Vandal, Orange Is the New Black, Blockbuster

Datum narození: 25.10.1997 (26 let)

Alvarez se narodil v New Yorku otci, který je první generací kubánských Američanů a matce, která je čtvrtou generací Portorikánců. Jeho otec pracuje pro Úřad pro kontrolu obchodu s drogami a matka pracuje jako zdravotní sestra v soukromé nemocnici. Měl jednoho staršího bratra, Nika, který zemřel v říjnu 2018. Alvarezovi rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě, a oba se následně znovu vzali. Od otce má dva mladší nevlastní sourozence, Alexe a Briannu, a od matky mladší nevlastní sestru Sofii.

Alvarez se vzdělával na střední škole Fiorello H. LaGuardia High School v New Yorku a na Jericho High School v Jerichu ve státě New York. Hovoří plynně španělsky.

Alvarezova první profesionální herecká práce byla v reklamě s pizzou Totino's. V roce 2014 začal hrát Diega Ruedu, člověka s magickými schopnostmi, v teenagerském sitcomu společnosti Nickelodeon Every Witch Way. Následující rok začal Alvarez ztvárňovat Bennyho Mendozu, nejstaršího syna vězeňkyně Glorie Mendozy, v seriálu Orange Is the New Black. V roce 2017 začal hrát hlavní roli Petera Maldonada v kriminálním seriálu American Vandal. Vrátil se do druhé série, která se vysílala v roce 2018. Objevil se také v satirické minisérii YouTube ¡Me Llamo Alma!, kde si zahrál roli Miguela.

V roce 2020 Alvarez debutoval na divadelních prknech ve hře 72 Miles to Go. Inscenace byla předčasně ukončena kvůli pandemii COVID-19. Alvarez se pak připojil k obsazení seriálu Never Have I Ever jako stálá postava ve druhé sezóně.

Dne 11. června 2021 se Alvarez na sociálních sítích veřejně přiznal k homosexualitě.

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blockbuster Carlos Herrera 2022 1

Filtr seriálů