Ursula Andress

Ursula Andress

Celé jméno: Ursula Andress
Místo narození: Ostermundigen, Bern, Switzerland
Známé projekty: Dr. No, Casino Royale, Blue Max

Datum narození: 19.3.1936 (88 let)

Andressová se narodila jako třetí ze šesti dětí v Ostermundigenu v kantonu Bern švýcarské matce Anně a německému diplomatovi Rolfu Andressovi. Její otec byl z politických důvodů vyhoštěn ze Švýcarska a dědeček, zahradní designér, se ujal role jejího opatrovníka. Má bratra Heinze a čtyři sestry: Eriku, Charlottu, Giselu a Kàtey. Do svých 16 let chodila do školy v Bernu a hovoří několika jazyky včetně francouzštiny, němčiny a italštiny. Rok studovala umění v Paříži, poté odjela do Říma, kde pracovala například jako chůva dětí.

Andressová se na jednom večírku setkala s producentem, který jí nabídl, aby si vyzkoušela roli v italském filmu. Byla úspěšná a začala dostávat vedlejší role ve filmech An American in Rome (1954), The Sins of Casanova (1955) a La catena dell'odio (1955). Viděl ji hollywoodský manažer, který ji přesvědčil, aby zkusila štěstí v Hollywoodu.

Andressová přijela do Hollywoodu koncem roku 1955 a na jaře téhož roku podepsala sedmiletou smlouvu se společností Paramount Pictures, která začínala na 287 dolarech týdně, což bylo způsobeno její tehdejší neochotou učit se anglicky. Dostalo se jí publicity díky tomu, že krátce chodila s Jamesem Deanem, těsně před jeho smrtí. V roce 1956 bylo oznámeno, že podepsala smlouvu s Columbia Pictures. Ani pro ně nenatočila žádný film. V Hollywoodu zůstala, protože se v roce 1957 provdala za Johna Dereka. V roce 1959 bylo oznámeno, že si s Derekem zahraje ve filmu High Variety, ale žádný film nakonec nevznikl.

Její průlomovou rolí byla Bond girl Honey Ryder v prvním filmu o Jamesi Bondovi, Dr. No (1962).

Andressová uvedla, že o panenství přišla s ženatým hercem Danielem Gelinem v roce 1953, kdy jí bylo 17 a jemu 32 let. Po přestěhování do USA v roce 1955 chodila s Dennisem Hopperem a Jamesem Deanem a téhož roku si začala románek s hercem a režisérem Johnem Derekem, ženatým otcem dvou dětí, který kvůli devatenáctileté Andressové opustil svou ženu Pati Behrsovou a jejich rodinu. Derek a Andressová se vzali v roce 1957 v Las Vegas, ale v roce 1964 se rozešli kvůli jejímu poměru s hereckým kolegou z filmu Once Before I Die Ronem Elym. V mezidobí se odloučená, ale stále vdaná Andressová veřejně stýkala s herci Johnem Richardsonem a Marcellem Mastroiannim.

V letech 1965–1972 žila Andressová s Jean-Paulem Belmondem, který byl podle jejích slov její životní láskou, v letech 1973–1977 žila s dalším hereckým kolegou Fabiem Testi. Dále chodila s Ryanem O'Nealem, Johnem Deloreanem, Helmutem Bergerem, Paolem Pazzagliou, Johnnym Dorellim, Francem Nerem, s nímž později hrála ve filmu Red Bells, Nelsem Van Pattenem a Riccim Martinem.

Andressová měla vztah s o 15 let mladším hercem Harrym Hamlinem, se kterým se seznámila v roce 1979 při natáčení filmu. 19. května 1980, ve svých 44 letech, porodila jejich syna Dimitriho Alexandera Hamlina. Ačkoli byla s Hamlinem zasnoubená, pár se nikdy nevzal. V roce 1983 se rozešli.

V polovině 80. let měla milostný poměr s brazilským fotbalistou Paulem Robertem Falcãem, hercem Gerardem Amatou, zpěvákem Juliem Iglesiasem, developerem Stanem Hermanem a řeckým kulturistou Mariem Natokisem. V roce 1986 začala chodit s budoucím poslancem sicilského sněmu Faustem Fagonem, tehdy studentem ekonomie na univerzita, jemu bylo 20 a jí 50. Vztah, který rozzuřil Fagonovy rodiče, trval do roku 1991. Později téhož roku Andressová krátce chodila s expertem na bojová umění Jeffem Speakmanem, ale od té doby nebyla s nikým veřejně spojována.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Honey Ryder 1962 1962 1

Filtr seriálů