Vera Farmiga

Vera Farmiga

Celé jméno: Vera Ann Farmiga
Místo narození: Clifton, New Jersey, USA
Známé projekty: Down to the Bone, V zajetí démonů, Bates Motel

Datum narození: 6.8.1973 (50 let)

Tato pohledná a roztomilá herečka s modrýma očima se narodila roku 1973 v New Jersey. Je dcerou ukrajinských rodičů Michaela a Lubomyry Farmigových. Má staršího bratra Victora a pět mladších sourozenců, kteří se jmenují Stephan, Nadia, Alexander, Laryssa a Taissa.

Její rodina je silně katolická. Jako malá vyrůstala v ukrajinské komunitě, anglicky se naučila v šesti letech a od mala se věnovala hraní na klavír a tancování. Chodila na St. John the Baptist Ukrainian Catholic School v Newarku, odkud odešla na Hunterdon Central Regional High School. Už zde projevila zájem o herectví díky kamarádce, která ji donutila jít na konkurz školní hry, ve které nakonec získala hlavní roli.

Herectví se vyučila na Syracuse University. Během studia se objevila v několika divadelních hrách, ve kterých excelovala, proto se filmový a televizní svět mohl těšit na další talentovanou herečku.

Kariéru odstartovala roku 1997 rolí Catlin v seriálu Roar. Poté se pravidelně objevovala ve filmech, kde hrála hlavní i vedlejší role. Zapamatovat jsme si ji mohli ve snímcích Loutka, Andělé s ocelovým hlasem, Zběsilý útěk, Milovaný Joshua, Něco za něco, Orphan, Lítám v tom, Příležitost dělá zloděje, Zdrojový kód, Higher Ground, V zajetí démonů (první a druhý díl), Middletonská romance a Soudce. Ceněný je film Down to the Bone, kde hrála Irene, za kterou získala několik cen.

Kromě toho jsme ji mohli vidět v několika filmech. Po již zmiňovaném seriálu Roar se roku 2001 objevila v seriálu UC: Undercover. Následně si zahrála v seriálu Touching Evil, a to postavu detektivky Susan Branca. Nejznámější je ale její role ze seriálu Bates Motel, kde si zahrála ustaranou matku Normana Batese. Tento seriál navíc produkovala.

Na natáčení seriálu Roar se poznala s hercem Sebastianem Roché, za kterého byla provdaná v letech 1997–2004. Poté začala chodit s hudebníkem Rennem Hawkeyem, kterého si roku 2008 vzala za muže. Spolu mají syna Fynna McDonnella Hawkeye a dceru Gyttu Lubov Hawkey.

Foto CC BY-SA 2.0 Joella Marano, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hawkeye Eleanor Bishop 2021 2021 1
Bates Motel Norma Bates 2013 2017 5

Filtr seriálů