Vyto Ruginis

Vyto Ruginis

Celé jméno: Vytautas Ruginis
Místo narození: Wolverhampton, Staffordshire, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Presidio Med, NCIS: Los Angeles

Datum narození: 17.4.1956 (68 let)

Vyto Ruginis je americký herec a producent. Narodil se v roce 1956 v Wolver­hamptonu v Anglii litevským rodičům. Později se celá rodina přestěhovala do Chicaga.

Od roku 1985 se objevuje na televizních obrazovkách. Svůj debut si odbyl v jednom díle seriálu American Playhouse. V 80. letech se objevil v seriálech jako Miami Vice, Kane & Abel nebo Star Trek: The Next Generation. V 90. letech se objevoval v dalších seriálech jako WIOU, The Human Factor, Civil Wars, The Commish, Murder, She Wrote, The Client, Nash Bridges, New York Undercover, NYPD Blue, The Big Easy, Pensacola: Wings of Gold, The Practice, Style & Substance, Chameleon, Ally McBeal, ale nikdy se nejednalo o nějaké opakující postavy. I přestože se jednalo pouze o roli v jednom díle, zaujal v prvním díle kultovního seriálu Angel (1999) jako upír Russell Winters.

V novém století se mu už podařilo získat častější role. První získal v roce 2001 v seriálu Citizen Baines, kde si ve čtyřech dílech zahrál Tonyho Keatona. Ve stejném počtu dílu se objevil i v seriálu Presidio Med (2002–2003), kde hrál Toma Robacka. Mezi lety 2006–2007 si zahrál ve třech dílech ER. A v roce 2009 přišla zatím největší role Arkadyho KolcheckaNCIS: Los Angeles. Jedná se o opakující roli, ale pravidelně se v pár dílech objevuje v každé sérii až do dnešní doby.

Zahrál si ale i ve filmech. Objevil se například ve filmu Ďáblův advokát (1997) v hlavní roli s Al Pacinem a Keenu Reevesem; ve filmu Cliffhanger (1993) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem; ve filmu Operace: Zlomený šíp v hlavní roli s Johnem Travoltou a Christianem Slaterem; ve filmu Rychle a zběsile, Auto Focus – Muži uprostřed svého kruhu a mnoha dalších.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: Los Angeles Arkady Kolcheck 2009 2023 14

Filtr seriálů