Wayne Pére

Wayne Pére

Celé jméno: Wayne Péré
Místo narození: Houma, Louisiana, USA
Známé projekty: Dead Last, Cloak and Dagger

Datum narození: 23.3.1965 (59 let)

Wayne Pére je americký herec, který se narodil roku 1965 v Houmě. Vyrůstal po boku svých dvou starších bratrů a po střední škole se přestěhoval do Houstonu, kde se chtěl stát profesionálním potápěčem. Tato práce ho však později začala nudit, a tak se nechal inspirovat jedním svým bratrem a šel na vysokou školu.

Konkrétně studoval na Louisiana State University, kde se údajně zcela náhodou dozvěděl o kurzu herectví, kterého se zúčastnil. Díky němu se následně po vystudování zaměřil na herectví, které odstartoval roku 1989.

Jako herec se sice dokázal prosadit, zahrál si skutečně velké množství rolí, nicméně má na svém kontě především méně výrazné postavy. Často bývá obsazován do seriálů i filmů, kde většinou hraje nějaké policisty, agenty a role s podobným povoláním.

Výrazněji se objevil například v seriálech Northern Exposure, Walker, Texas Ranger, Dead Last, Ghost Whisperer, Banshee, South of Hell, Underground, Cloak and Dagger, The Birch či Your Honor a filmech American Ultra či The Case for Christ.

Foto: Universal


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cloak and Dagger Peter Scarborough 2018 2018 1

Filtr seriálů