Wes Ramsey

Wes Ramsey

Celé jméno: Wesley Albert Ramsey
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Známé projekty: Charmed, CSI: Miami, General Hospital

Datum narození: 6.10.1977 (46 let)

Wes Ramsey je americký herec, který se narodil roku 1977 v Louisvillu ve státě Kentucky. Je synem Williama a Lindy Ramseyových. Má dva bratry, kteří se jmenují William a Warren. O kariéru herce se začal zajímat už ve svých dvanácti letech.

Herectví se věnoval především ve Walden Theater, kde působil celých sedm let. Chodila také na Juilliard School v New Yorku, kde byl v letech 1996–2000 členem Skupiny 29, ve které mimo jiné byli i herci Morena Baccarin a Glenn Howerton.

Kariéru odstartoval roku 2001, kdy se objevoval především v seriálech. Mezi jeho první větší role patří postava Wyatta Halliwella, mocného čaroděje, kterého si v letech 2003–2006 zahrál v seriálu Charmed. Následně se mihl v seriálech The Guiding Light a Days of Our Lives.

Roku 2009 byl obsazen do seriálu CSI: Miami, kde nakonec setrval až do roku 2012. Zde si zahrál postavu Davea Bentona. Zajímavostí je, že se v tomto seriálu objevil už roku 2003, tehdy si tu však zahrál zcela jinou postavu, která se navíc objevila jen v jedné epizodě.

Dále se objevil i v seriálech Venice the Series, The Playboy Club, Pretty Little Liars a Sidetracked. Od roku 2017 hraje v mýdlové opeře General Hospital, kde působí jako Peter August. Vidět jsme ho mohli také v televizním filmu Peklo v Deliverance Creek, kde si zahrál hlavní roli.

Ve volném čase se věnuje hraní tenisu, opravování a vylepšování svého auta a hraní na kytaru. Aktuálně bydlí v Los Angeles.

Foto: ABC Family


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Wyatt Halliwell 2003 2006 3

Filtr seriálů