Will Arnett

Will Arnett

Celé jméno: William Emerson Arnett
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Arrested Development. BoJack Horseman, Lego Batman

Datum narození: 4.5.1970 (54 let)

Will se narodil v největší kanadské metropoli Torontu dne 4. května 1970. Jeho rodiči byli významný pivovarník a podniková právnička. V mládí byl budoucí skvělý herec velkým rabiátem a nedokončil pár škol. Po maturitě nastoupil na univerzitu v Montrealu, odkud ale po semestru odešel do Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku, kde uspěl a mohl začít hereckou kariéru.

Po debutu v roce 1996 Will dlouho hledal pořádnou roli a zahostoval si například v seriálech Sex and the City a Third Watch. V roce 2003 se Will celosvětově proslavil seriálem Arrested Development, kde v 76 epizodách ztvárnil postavu Goba Blutha. Nabídky se rázem začaly hrnout a Arnett zazářil v seriálech A Series of Unfortunate Events, The Increasingly Poor Decisions of Todd Margaret a Flaked. Dokázal se prosadit i ve filmovém světě, objevil se ve dvou dílech hraného zpracování dětského kultu Teenage Mutant Ninja Turtles a ukázal se i v Jonahu Hexovi.

Kromě hraní však Will vyniká i v dabingu, přičemž v této branži patří mezi nejlepší na světě. Přes dabování vedlejších postav v Ice Age či Ratatouille se dostal k Temnému rytíři, jehož si střihl v Lego Movie a v Lego Batman Movie. Hlavní postavu pak namluvil v animáku pro dospělé BoJack Horseman a brzy ztvární i Sladea Wilsona v Teen Titans Go! To the Movies.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Willa Arnetta

Filtr seriálů