Will Forte

Will Forte

Celé jméno: Orville Willis Forte IV.
Místo narození: Alameda, Kalifornie, USA
Známé projekty: Saturday Night Live, Super Mac, The Last Man on Earth

Datum narození: 17.6.1970 (53 let)

Will Forte je americký herec, který je znám především díky svým rolím v různých komediích. Kromě toho je scenárista, producent a dabér. Narodil se roku 1970 v Kalifornii, a to Orvilleu Willisu Forteovi III. a Patricii C. Forte. Jeho otec se živí jako finanční makléř, zatímco jeho matka byla učitelka.

Po narození v Alamedě žil v Moraze, která je taktéž v Kalifornii, avšak ani zde nakonec nevyrůstal, protože se s rodinou přestěhoval do Lafayettu. Studoval na Acalanes High School, kde se věnoval především americkému fotbalu a plavání, přičemž následně odešel na University of California.

K herectví ho to původně netáhlo, jako malý sice rád imitoval různé komiky, ale vždycky si tak nějak říkal, že bude mít stejnou práci jako jeho otec. Té se nakonec dočkal po vysoké škole, pracoval konkrétně v Beverly Hills pro společnost Smith Barney Shearson, ale práce ho nudila, a proto se jí přestal věnovat.

V té době se začal věnovat psaní scénářů a zjistil, že ho to neuvěřitelně baví, a proto se rozhodl, že se z něj stane scenárista. Nakonec se však rozhodl, že zkusí i kariéru herce, aby si případně mohl zahrát ve svých vlastních projektech.

První scénáře napsal už v roce 1997, přičemž je psal především pro různé pořady. První výraznější podíl měl na seriálu Action, kde silně zasahoval do scénáře, nicméně seriál neměl mnoho úspěchu. Dále se jako scenárista podílel například i na seriálu 3rd Rock from the Sun.

Kariéra se mu začala pomalu rozjíždět, přičemž v letech 2001–2002 pracoval na seriálu That '70s Show, a to z pozice jednoho z tvůrců. V té době však konečně začal pokukovat po rolích, které by si sám zahrál. A dočkal se jich poměrně brzy.

Velké pocty se dočkal právě roku 2002, kdy se stal součástí pořadu Saturday Night Live, ve kterém vystupoval až do roku 2012. Dostal se sem ve chvíli, kdy odsud odešel Will Ferrell, který tak uvolnil místo novému uchazeči. Během toho se však pochopitelně věnoval i jiným věcem.

Následující léta se věnoval především seriálovým rolím. Poté, co jeho hlas zazněl v seriálu Clone High, se objevil ve známém filmu Cesta kolem světa za 80 dní. Následně roku 2009 propůjčil svůj hlas Stuartu Proszakianovi, který se objevil v seriálu Sit Down Shut Up.

V letech 2010–2012 podílel na seriálu 30 Rock, kde si zahrál Paula. Vidět jsme ho mohli vidět i v sitcomu How I Met Your Mother, kde si zahrál Randyho, potrhlého muže, kterému tekla krev z nosu vždy, když byl nervózní. Jeho hlas dále zazněl v seriálech Allen Gregory, The Cleveland Show, American Dad!, Lab Rats, The Awesomes, Moonbeam City, Gravity Falls, Bob's Burgers a Alien News Desk.

Co se týče filmů, tak se hodně věnuje komediím. Větší role měl například ve snímcích Oktoberfest, Bratři Solomonovi, The Slammin' Salmon, Super Mac, A Good Old Fashioned Orgy, Sousedská hlídka, Můj otec je šílenec, Nepoučitelní, Je prostě báječná, Keanu – Kočičí gangsterka, Šprtky to chtěj taky, Good Boys a Extra Ordinary.

Vážnější filmové role se mu podařilo získat například ve filmech Nebraska či Běž a skoč! Jeho jednoznačně největší rolí je postava Phila Tandyho Millera ze seriálu The Last Man on Earth, kterému se věnoval v letech 2015–2018. Nejenom, že tu hrál hlavní roli, ale zároveň seriál produkoval z pozice hlavního tvůrce.

V poslední době se stále věnuje jak animovaným, tak i hraným postavám. Jeho hlas jsme mohli slyšet v LEGO příbězích, ve kterých namluvil Abrahama Lincolna. Za zmínku stojí i seriál The Great North, ve kterém namluvil Wolfa Tobina. Vidět jsme ho mohli i v seriálu Flipped, kde si roku 2020 zahrál Janna Melfiho.

Forte je skutečně všestranný umělec, který je schopen se věnovat prakticky čemukoliv. Původně si nechával říkat Billy, ale když se ostatní děti začaly smát jeho „dívčí“ přezdívce, tak si začal říkat Will. Jeho blízkým kamarádem je Colin Jost a jeho matka navštívila každý natáčecí plac, na kterém kdy natáčel.

Aktuálně žije v Santa Monice, kde vlastní dům už od roku 2002. I když si ho koupil pouhé dva týdny předtím, než získal roli v Saturday Night Live, který se natáčel v New Yorku, tak si ho nechal. Aktuálně je zasnoubený s Olivií Modling, kterou poznal roku 2018.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Last Man on Earth Phil Tandy Miller 2015 2018 4
How I Met Your Mother Randy Wharmpess 2008 2010 2

Filtr seriálů