Yann Gael

Yann Gael

Celé jméno: Yann Gaël Elléouët
Místo narození: Garoua, Kamerun
Známé projekty: Sakho & Mangane, Saloum1899

Datum narození: 2.8.1986 (37 let)

Yann Gael je francouzský herec, který pochází z Kamerunské republiky. K hraní se dostal poměrně netradiční cestou. Nechtěl, aby se na něj lidé okolo dívali přes prsty, čehož si všímal, když v roce 2007 došlo v jeho městě k povstání. Nastoupil do divadelní školy a následně pokračoval na konzervatoři.

Když se dostal k první roli, stále ještě studoval. Režisér Marcel-Louis Bozonnet mu nabídl možnost blýsknout se na parketách ve hře Chocolat, clown nègre. V roce 2014 se dostal do televize, kde si zahrál po boku Gérarda Darmona v detektivním seriálu Duel au soleil. Seriál se dočkal celkem dvou řad. V roce 2017 získal cenu pro nejlepšího herce na festivalu La Rochelle za roli v sérii Le Rêve. Později se připletl k sérii Sakho & Mangane, kde účinkoval v hlavní roli.

V dalších letech herec pendloval mezi divadlem a kamerou, dokud se nepřihlásil na virtuální casting pro seriál 1899. I přes komplikované natáčení v době pandemie se Gael stal součástí velkého týmu seriálu 1899 od Jantje Friese a Barana bo Odara.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
1899 Jérôme 2022 2022 1

Filtr seriálů