Yara Shahidi

Yara Shahidi

Celé jméno: Yara Sayeh Shahidi
Místo narození: Minneapolis, Minnesota, USA
Známé projekty: Black-ish, Grown-ish, Trollhunters

Datum narození: 10.2.2000 (24 let)

Yara Shahidi je americká herečka, modelka a aktivistka, která je dcerou Keri Salter Shahidi a fotografa** Afshin Shahidi**. Její otec je íránské národnosti a matka africko-americké a choctawské. Když jí byly čtyři roky, přestěhovala se její rodina do Kalifornie kvůli otcově práci.

Svou hereckou kariéru započala v šesti letech, kdy se objevila v reklamách na McDonald's, Ralph Lauren, Target, GapKids, Disney, Guess Kids a The Children's Place. Často pracovala po boku svého mladšího bratra.

Svůj filmový debut měla v roce 2009, kdy si zahrála po boku Eddie Murphyho ve snímku Tak si představ. Následující rok se objevila ve filmu Salt a v roce 2012 si zahrála Chloe Johnsonovou v seriálu The First Family.

V roce 2014 zazářila v seriálu Black-ish, za což získala cenu NAACP Image Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli v sekci komedie. Později bylo oznámeno, že bude hrát ve spin-offu tohoto seriálu s názvem Grown-ish, který měl premiéru na začátku roku 2018.

V roce 2016 podepsala smlouvu s newyorskou modelingovou agenturou Women Management a v roce 2020 podepsala smlouvu s firmou Adidas, kde se připojila ke kampani Change Is A Team Sport.

Kromě toho založila kreativní platformu Eighteen x 18 a spolupracuje s Young Women's Leadership Network, což je program, který se snaží zabránit chudobě prostřednictvím přístupu ke vzdělání. Navíc se jí v roce 2017 povedlo prostřednictvím Teen Vogue uskutečnit rozhovor s Hillary Clintonovou. Jejích aktivistických snah si všimla Michelle Obamová, která jí sepsala doporučení pro Harvardovu univerzita.

Yara je starší sestrou herce a modela Sayeeda Shahidiho a má ještě mladšího bratra Ehsana.

Foto CC BY-SA 3.0 ColliderVideo, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
3 Below Darci Scott 2018 2019 2
Trollhunters Darci Scott 2016 2018 3

Filtr seriálů