Zach Gilford

Zach Gilford

Celé jméno: Zachary Michael Gilford
Místo narození: Evanston, Illinois, USA
Známé projekty: Friday Night Lights, Good Girls, The Purge: Anarchy, Midnight Mass, The Midnight Club

Datum narození: 14.1.1982 (42 let)

Zach Gilford je americký herec pocházející z Evanstonu. Maturoval na střední škole Evanston Township High School a státní závěrečné zkoušky složil na Northwestern University. Než se vydal na hereckou dráhu, pracoval pro různé cestovní společnosti.

Gilford začínal u kriminálky Law & Order: Special Victims Unit, po níž přešel do seriálu Friday Night Lights, kde se pravidelně objevoval. Šlo o jeho první velkou roli, která mu rozjela hereckou kariéru. Pak následovaly tři hlavní role v seriálech Off the Map, The Mob Doctor a The Family.

V roce 2014 se blýsknul v hororu The Purge: Anarchy, kde se objevil jako Shane, za jehož ztvárnění byl nominován na hereckou cenu MTV. Gilfordovi se poštěstilo a dostal se do projektů Lifeline, This Close, Good Girls a L.A.'s Finest, které výrazně zpestřily jeho filmografii. Šlo vždy o významné role.

V roce 2021 ho obsadil Mike Flanagan do své minisérie Midnight Mass o knězi, jehož příchod na ostrov izolovaný od zbytku světa vyvolá sled nevysvětlitelných jevů. Gilford si zde střihl bývalého trestance Rileyho, kterého každou noc chodí strašit dívka, jejíž život z nedbalosti uhasil. Flanagan mu nabídl další malou roli v seriálu The Midnight Club, kterým režisér a scenárista zadaptoval knihy Christophera Pikea.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Midnight Club Mark 2022 2022 1

Filtr seriálů