Zach Roerig

Zach Roerig

Celé jméno: Zachary George Roerig
Místo narození: Montpelier, Ohio, USA
Známé projekty: One Life to Live, The Vampire Diaries

Datum narození: 22.2.1985 (39 let)

Zach Roerig se narodil v Ohiu. Jeho otec se jmenuje Daniel a jeho matka Andrea. Má mladší sestru Emily. Rodině pomáhal s podnikem a hrál soutěživé sporty včetně fotbalu a wrestlingu. I když žil v malém, venkovském městě, vždy nadšeně trávil volný čas v přírodě.

V pozdějších letech na střední chytil hereckou mánii a začal dojíždět do Clevelandu (nejbližšího velkého města), kde začal s formálním tréninkem. Ještě před maturitou se Zach přestěhoval do New Yorku, aby si splnil svoji vysněnou kariéru herce. Už během měsíce získal roli Caseyho Hughese v seriálu As the World Turns, kde udělal takový dojem na producenty a fanoušky, že mu byla nabídnuta dlouhotrvající smlouva. Jeho dvouroční pracovní zkušenost mu dovolila pokračovat ve zdokonalování jeho dovedností, zatímco si užíval stálé práce jako herec.

Krátce poté, co opustil seriál As the World Turns, se Zach objevil ve svém prvním filmu The Assassination of a High School President, kde se mimo jiné objevuje i Bruce Willis. Film byl navíc v oficiálním výběru The 2008 Sundance Film Festival.

Mnoho diváků si může Zacha pamatovat z jiného úspěšného seriálu Friday Night Lights, kde hrál Cashe. V upířím seriálu The Vampire Diaries Zach ztvárňuje Matta Donovana, bývalého přítele hlavní hrdinky Eleny, který naváže nestálý vztah s její kamarádkou Caroline. Navíc patří mezi pár hlavních postav, které netuší, co se skutečně děje pod oponou jejich milovaného městečka. Ještě před hraním v seriálu The Vampire Diaries vystupoval v seriálu One Life to Live jako Hunter Atwood.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Vampire Diaries Matthew Donovan 2009 2017 8

Filtr seriálů