Zoe Kazan

Zoe Kazan

Celé jméno: Zoe Swicord Kazan
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Ruby Sparks, The F Word, Pěkně blbě

Datum narození: 9.9.1983 (40 let)

Zoe Kazan je americká herečka pocházející z Kalifornie, kde se narodila roku 1983. Je dcerou scenáristů Nicholase Kazana a Robin Swicord. Pochází z rodiny, která se věnuje seriálové a filmové tvorbě, protože i její prarodiče se pohybovali v této branži. Má sestru Mayu Kazan.

Budoucí herečka se vzdělávala na Wildwood School, Windward School a Marlborough School, po kterých zamířila na Yale University, kde se zaměřovala na divadelní obor. Její předci pocházejí z Řecka, přičemž původní příjmení její rodiny zní Kazantzoglou.

Známá je především díky svým filmovým rolím, nicméně vystupuje i v seriálech. Mohli jsme ji vidět například ve snímcích Nouzový východ, Já a Orson Welles, The Exploding Girl, Nenávidím Den Sv. Valentýna, Nějak se to komplikuje, Zkratkou v Oregonu, Bezvadíkyještě­prosím a Balada o Busteru Scruggsovi. Ve všech těchto filmech měla velké role, ale nikoliv hlavní či ústřední.

První skutečně velké role se dočkala roku 2012, kdy se objevila v romantické komedii Ruby Sparks jako stejnojmenná hlavní postava. Následující rok si zahrála dvojčata Laurel a Audrey v komedii Život mé sestry a téhož roku se objevila po boku Daniela Radcliffea v romantické komedii The F Word.

Následovala ústřední role Rebeccy Porter ve filmu In Your Eyes, roku 2015 si zahrála v komedii Vítězství je naše, o rok později ztvárnila ústřední roli v nepříliš úspěšném hororu The Monster a roku 2017 se objevila v naopak úspěšné komedii Pěkně blbě. Vidět jsme ji mohli i v dramatu Průvodce přežití v New Yorku, kde si zahrála ústřední postavu Claru.

Jak však bylo řečeno, objevila se i v několika seriálech. Roku 2010 si zahrála Ninu v seriálu Bored to Death, následně roku 2015 ztvárnila DottyThe Walker a v letech 2017–2019 se objevovala v seriálu The Deuce jako Andrea Milano. Poté si zahrála i v seriálech The Plot Against America a Clickbait.

Od roku 2007 je jejím manželem herec Paul Dano, se kterým má dceru Almu Bay, jež se jim narodila roku 2018. Za roli ve filmu The Exploding Girl získala roku 2009 cenu Tribeca Festival Film. Její dobrou kamarádkou je herečka Carey Mulligan.

Foto CC BY-SA 4.0 Bridget Laudien, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Andrea Martino 2017 2019 3

Filtr seriálů