Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
O seriálu

Před několika lety se dva muži rozhodli, že udělají desetidílný seriál ze života amerických výsadkářů za druhé světové války. Shromáždili kolem sebe skupinu zkušených tvůrců a dílo, které z této spolupráce vyšlo, pojmenovali Bratrstvo neohrožených…
Oba ze zmíněných mužů, Steven Spielberg i Tom Hanks, si mohli mnout ruce nad tím, jaké veledílo stvořili. A nejednalo by se o dva z nejkreativnějších a nejschopnějších lidí v Hollywoodu, aby se nerozhodli vytvořit další válečný seriál. Tentokrát se nepodíváme do Němci ovládané Evropy, ale do Asie, která slouží jako obří válečné pole, na kterém Američané svádí obtížné boje s japonskými fanatiky.
Téma války v Pacifiku je pro nás Evropany docela neznámé, to však neznamená, že by bylo méně zajímavé, než válka v Evropě. Americké a britské divize zde po několik let bojovali s odhodlanými Japonci, kteří stejně jako jejich němečtí spojenci věřili v nadřazenost své rasy. Japonci byli známí svou krutostí, s kterou zacházeli se svými zajatci (s některými z američanů se například vypořádali tak, že je přivázali k bambusu, který vojáka za pár dní prorostl a zabil) a seriál si klade za cíl vše ukazovat takové, jaké to skutečně bylo. Ostatně i ono již zmíněné Bratrstvo si na nich nehrálo a často se tak divákovi naskytl pohled na šokující záběry, před kterými musel odvracet oči.
Pořád je ve hře, že nás před každou epizodou bude čekat krátká zpověď veteránů, kteří události, v daném díle se konající, nějakým způsobem uvedou. V Bratrstvu neohrožených právě tato část epizod nabízela řadu silně emotivních situací, které vám z hlavy jen tak nevymizí (stačí si vzpomenout na majora Richarda Winterse a jeho slova, které popisují, co řekl, když se jej jeho vnuk zeptal, jestli byl za války hrdina – „Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů.“).
Podobně jako u devět let starého Bratrstva neohrožených čerpali tvůrci z autobiografických knih očitých svědků a přímých účastníků daných událostí. Knihy to byly dvě – Helmet for My Pillow od Roberta Leckieho a With the Old Breed od Eugena Sledge. Hlavními postavami seriálu jsou pak právě vojáci Robert Leckie a Eugen Sledge, kterým sekunduje John Basilone.
Tvůrci mohli pracovat s neuvěřitelným rozpočtem 150 milionů dolarů. Seriál se převážně natáčel v Austrálii, avšak štáb si odskočil i do Ameriky.
Bratrstvo neohrožených je po právu označováno jako nejlepší válečný seriál všech dob a Pacifik má potenciál se k svému staršímu bratrovi připojit a možná ho i překonat. O tom, jak se mu to nakonec podaří, se přesvědčíme zanedlouho…

Zdroj: HBO
Diskuze /0