Black Mirror (Černé zrcadlo)
94/100 - 222×

Black Mirror(Černé zrcadlo)

Charlie Brooker nastavuje černé zrcadlo technologiemi ovládanému světu 21. století.

VB | 2011 | Pauza
vysílání
7 sezón | Channel 4, Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Sci-fi, Thriller

Posmrtné tweetování: fikce, nebo realita?

Posmrtné tweetování: fikce, nebo realita?

V první epizodě druhé řady seriálu Black Mirror s názvem Be Right Back nám Charlie Brooker představil svět, ve kterém může člověk i po smrti zanechat své vlastní virtuální já. Jak daleko je taková vize od skutečnosti?

0 0
22.2.2013

Kreativní digitální agentura Lean Mean Fighting Machine ve spolupráci s výzkumníky z londýnské Queen Mary University uvedla, že pracuje na speciální aplikaci LivesOn, která za vás teoreticky bude moct „tweetovat“ i po vaší smrti.

Celý projekt je teprve v plenkách a zjevně až od příštího měsíce se na webu LivesOn spustí první propojení uživatelských Twitter účtů s aplikací, která se bude dále vyvíjet. Kreativní partner Lean Mean Fighting Machine Dave Bedwood konkrétně uvedl:

Tato stránka zatím slouží pouze k vašemu zaregistrování a zajištění druhého soukromého Twitter účtu. Až se bude umělá inteligence vyvíjet, můžeme se dostat dál. Pokud byste takový účet měli dostatečně dlouho, možná by dokázal psát i za vás.

Je každopádně zajímavé, že tato společnost o sobě dala vědět až těsně premiéře Brookerovy epizody a mnoho lidí ji tak podezřívá, že na sebe pouze upoutává pozornost. Pravdu tak zjevně ukáže až čas.

Zdroj: Channel 4, Netflix

Diskuze /1

barahir

Tahle epizoda celkem nahání strach.

čestný člen redakce
22.2.2013 | 17:08:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama