V seriálu A Discovery of Witches nadešel čas čarodějnic

V seriálu A Discovery of Witches nadešel čas čarodějnic

V září se vám nejvíce líbil seriál A Discovery of Witches, na který jsme si detailně posvítili. Jak se nám líbí novinka stanice Sky 1?

26 0
6.11.2018

Čas čarodějnic přichází

Představte si svět, který sice patří lidem, ale v utajení v něm žijí ještě další bytosti. Že už jste to někdy slyšeli? Ano, původní myšlenka celého díla není moc originální. Představí se nám upír Matthew, žijící již více než 1500 let, který již dlouhé roky hledá knihu, jež by mu mohla pomoci vysvětlit podstatu jeho rasy. Osud ho svede dohromady s úspěšnou badatelkou Dianou. Ta právě začala přednášet na Oxfordu. Ke své práci potřebuje Ashmoleoův rukopis 782, který je již stovky let postrádaný. Dianě se vyjeví, čímž na sebe upozorní celý svět upírů, čarodějů a démonů.

Čas přidat do děje trochu cukru

Hlavní podstatou celého příběhu je Ashmoleoův rukopis 782, neboli Kniha života. Alespoň se to tak zpočátku zdá, že půjde o tu knihu. Celé knize se ale věnujeme maximálně tři epizody, následně se dostává ke slovu láska mezi Matthewem a Dianou.


Jejich vztah to rozhodně nebude mít snadné. Diana je sice čarodějnice, ale vůbec nekouzlí, respektive jen když to potřebuje. Kupodivu všichni vědí, že bude jednou z největších čarodějnic současnosti, jen se musí objevit. K tomu se zamiluje do upíra a láska mezi druhy je zakázaná. Twilight?

Twilight 2.0? Ale jděte…

Inspirace je tu naštěstí jen lehká. Děj se nezaměřuje jen na lásku mezi Dianou a Matthewem, ale o to téma budeme v každé epizodě zakopávat, to se nebojte. Pokud se tedy ptáte, jestli je to sladké, tak ano. Je to sladké, ale míra cukru je ještě stravitelná. Od čtvrté epizody se seriál zaměřuje víceméně na samotnou Dianu, která přichází na chuť kouzlení.

Tempo seriálu nepatří zrovna k nejrychlejším. Spád je velmi pozvolný a po závěru seriálu můžete být zklamaní, že se tam toho vlastně ani moc nestalo. Ona totiž Diana s objevením svých schopností moc nespěchá a neustále odmítá svou podstatu. Bohužel moc nadpřirozených prvků seriál neobsahuje. Kdyby nám neřekli, že v tom hrají upíří a čarodějnice, tak byste si toho ani nemuseli všimnout. Zároveň můžete vypustit z hlavy, že tam jsou ještě další bytosti – démoni. Ti tam opravdu jen jsou. Doby, kdy mezi sebou bytosti válčili, jsou dávno pryč, dnes se vše řeší slovem, takže žádné velké souboje nečekejte. Když už k něčemu dojde, tak je průběh hodně rychlý a snadný.

Velkým plusem celého seriálu jsou lokace a samotná kamera. Záběry jako namalované vás určitě dostanou a tvůrci jimi nešetří. V každé epizodě si tak najdete něco, co bude pastvou pro vaše oči. Minimálně první epizody si díky kameře budete užívat.

Seriál nám nabídne řadu postav, ale s absolutní většinou nijak nepracuje. Nečekejte žádný velký rozvoj, kromě Diany a částečně Matthewa hrají všichni třetí housle a jen připravují půdu pro hlavní duo. To je škoda, protože by se z postav určitě dalo vytěžit více. Hlavní padouch první řady, Peter Knox, je nevýrazný a hodně času tráví jednáním v Kongregaci. Z trůnu největšího padoucha se ho chvilkami snaží sesadit Gerbert D'Aurillac, ale jeho postava je ukázkovým příkladem promarněného potenciálu. Do budoucna by seriálu tedy slušelo, kdyby alespoň ještě jedna z postav dostala šanci se trochu prosadit.

Verdikt

Seriál má být nadpřirozeným romantickým dramatem. Zcela jistě můžeme říct, že jde o romantické drama. Samotné nadpřirozeno dost zaostává. Největší ukázkou nadpřirozena je ohnivý luk v poslední epizodě a to je na osm epizod dost málo. Neuškodilo by více magie a více akce by mohlo diváky jen potěšit. Zlepšení by si zasloužil i hlavní padouch, který by od slov měl přejít k činům. Za vyzdvihnutí stojí příběh, který je lehce opsaný od Twilightu a Cizinky, ale i tak vás zaujme. Už teď má seriál jisté další dvě řady, takže nezbývá než doufat, že další sezóny se budou jen zlepšovat, a vše bude jistojistě směřovat k závěrečnému epickému souboji mocných čarodějů, a ne do postele.


Thumbnail Play icon

Hodnocení první řady 70 %

Jak se seriál líbí vám?

Foto: Sky 1Diskuze /15

FValek

Na každou epizodu jsem se brutálně netěšil a nechával jsem to na konec… pak jsem se ale od žádného dílu nedokázal odtrhnout. Ano, nadpřirozeno pokulhává, ale i přes zdánlivě nudnou deštivou britskou atmosféru to vždy mělo co nabídnout. :D

6.11.2018 | 23:24:42
Dinell

Já začala koukat primárně kvůli Mattovi, pak mě první díl nadchnul a během týdne asi mezi druhou a třetí epizodou (nebo tak nějak) jsem měla přečtený i první díl knížky. Po přečtení mi ale další díly začaly připadat neúplné – protože prostě do televizní adaptace se nikdy nedaj věci s knížky, ale některý věci, co mi chyběly mi přišly docela důležité. Ale pořád to bylo boží, a to samo osobně a i se jim jinak víceméně povedlo adaptovat knihu (oproti jiným filmům nebo seriálům podle poředlohy). :) A teď brečim, že se 2. série začne natáčet až příští rok a bůh ví, kdy se jí dočkáme! :( Ale jsem ráda, že to dotočej i do 3. serie! :)

#4 Elian44
7.11.2018 | 8:03:10
Drahu68

náhoda mi seriál přihrála, když už byly venku 4 díly. Zkouknuto jedním „hltem“ a čekání na další díl, zkráceno přečtením všech 3 knížek : a to byla chyba… Oproti knihám je to natočené jako jedna velká nuda. Přesto jsem zvědavá na další řady… Praha v době Rudolfa II <3 to nemůže být špatné… hlavně už žádný sex ve spodním prádle… to funguje jako spolehlivá, sex odpuzující antikoncepce… zlaté : pusa = střih a je ráno… vy si zbytek domyslete :D

#4 Elian44
7.11.2018 | 16:49:10
Elian44

#2 Dinell:
#3 Drahu68: U mňa presne naopak, mne sa páči viac seriál, niežeby boli knižky zlé, ale hubolepy proste nie sú celkom moja šálka kávy. V knižkách mi prišlo, že je tam dosť zbytočnej romantickej vaty, hlavne v 1 diele, tie ostatné sa zlepšili. A beriem do úvahy že 1. sezóna mala iba 8 dielov, toto značne obmedzilo množstvo deja. Verím, že ďalšie 2 budú dlhšie, lebo by bola škoda, keby bola okresané alžbetínske Anglicko a aj rudolfínska Praha nie je na zahodenie.

#6 Drahu68
7.11.2018 | 17:51:25
Ryorka

no tak já musím nesouhlasit. Bohužel k Twilightu to má velmi dobře nakročeno. Ne kvůli samotnému příběhu, ale kvůli zpracování. To je kopie Twilightu. Dlouhé pohledy, hloupé dialogy, patetické přehrávání. A nesporným záporem celého seriálu je herecké neumění hlavní hrdinky. Romantika mě nevadí,, ale musí se umět zpracovat. Zde bych zmínila Cizinku. Ano tak má vypadat pravá láska na obrazovce. Tu není laciného nic. Ale bohužel v tomto seriálu se jim to moc nepovedlo, takže než nudná postel, radši žádná postel a víc kouzel a vrčení.

#9 Chuppacabra
7.11.2018 | 19:53:27
Drahu68

#4 Elian44: v knihách se čaruje, postavy nejsou tak ploché a hlavně : Diana není ukňouraná… v seriálu je někdo, kdo si zamilovanost a oddanost plete s : :D to ani neumím popsat… rozhodně mi při čtení Twilight nenaskocil ani zdálky… při koukání… a Baldwin má herce sice sympaťáka, ale takového taťku… v knize je to rytíř, co má všechno pod kontrolou… a magický dům <3 přistavování místností… i tak je to super a moc se těším na další řadu… ale doporučit to koukat a číst najednou : nikdy :D

7.11.2018 | 22:24:19
LindaPinda

Na doporučení jsem zkusila první díl, ale nedokoukala… Upír není sympatický a po těchto komentech už tomu asi ani nedám šanci.

8.11.2018 | 22:26:38
felisr

Zhltnuto najednou na základě doporučení odsud. Rozhodně zaujalo, navíc oblíbený Matthew Goode, hmmmm… Výsledek sice není úplně na pětihvězdu, ale i tak potěší a ráda zkouknu další dvě řady.

10.11.2018 | 18:25:22
Chuppacabra

#5 Ryorka: presne!!

11.11.2018 | 20:30:48
Denzim

Nejlepší <3

17.11.2018 | 18:51:03
LuliLuli92

me to zatim bavi

18.12.2018 | 14:35:11
weweff

Mě se seriál moc líbí a nemůžu se dočkat další série! <3

26.12.2018 | 20:13:51
Kiwy

Ja nevim, me to pripada jako Vampire Diaries akorat s herci 30+

#14 mudr.scorpion
29.12.2018 | 11:44:57
mudr.scorpion

#13 Kiwy: za me dobry a NASTESTI ne tak pubertalni jako Vampire Diaries…

10.1.2019 | 0:20:04
Baruš1994

Mě to přišlo strašně komické.. nezávislá historička Diana se najednou stane ustrašenou nesamostatnou nánou, která se schovává v sídle upíra, jehož jméno už jsem zapomněla.. skoro žádná zápletka, přehnaně vyhrocená láska až za hrob a téměř žádná akce ani kouzla. A to tak dobře začali první a druhý díl! Potom to jde bohužel z kopce.

8.2.2019 | 19:41:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů