Harriet the Spy
0/100 - 0×

Harriet the Spy

Seriál z produkce AppleTv+ nabízí originální formou příběhy jedenáctileté Harriet M Welsch, která „musí všechno poznat a vědět,“ aby se stala světovou spisovatelkou.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Apple TV+ | 30 minut
žánr
Animovaný
redaktoři
Dauler

Harriet the Spy

Harriet the Spy

Seriál z produkce AppleTv+ nabízí originální formou příběhy jedenáctileté Harriet M Welsch, která „musí všechno poznat a vědět,“ aby se stala světovou spisovatelkou.

„Podle vychovatelky, tety Gollyové, musí skvělý spisovatel všechno vědět.“ Vzhledem k tomu, že v rámci takového výzkumu je také nutné „odhalovat temná tajemství a roztáčet fialová joja,“ dostává se k nám nádherně animovaný úvod do příběhů kreativní duše, jedenáctileté Harriet M Welsch. Teenagerka, jejímž snem je stát se spisovatelkou, krátce také oděnou v „Smithers of Londooon“ (doplníte vzdělání, nebojte).

Harriet M Welsch


Jedenáctiletá Harriet, žijící v Upper East Side v New Yorku jde za snem stát se slavnou spisovatelkou a protože „abyste všechno věděli, musíte to i vidět a stát se špionem,“ vše kolem sebe si zapisuje do svého deníku.
Vzhledem k Harrietině vnitřní vyspělosti, svobodné a kreativní duši, se na svět můžeme jejíma očima dívat neobvyklou, svobodnou a nekonvenční formou. V takovém pohledu, dnes tak vzácném, totiž zažíváme příběhy její, i jejího okolí. Kamáradky Janie, kamaráda Sporta, konflikty s „hvězdou školy“ nebo výlety do vesmíru v raketě plné mňoukajících důstojníků, aniž bychom se hnuli ze Země. Na jednu stranu je hrdinka vyloženě dětská, na tu druhou mnohdy ukazuje to, jací bychom možná chtěli být ve světě, který dává nesmyslné bariéry tam, kde být nemusejí.

Harriet, Janie a Sport

V produkci poslední doby se zdá Harriet The Spy svou ručně tvořenou animací jako zjevení. Nu, je to zjevení velmi kvalitní, které má rozhodně co nabídnout nejen po stránce animace. Pohlížet na něj lze samozřejmě jako na dětskou záležitost, která však dává výchovné mustry do dnešní doby s inteligencí, vřelou lidskostí a vtipem, který dokáže jít napříč věkovými hranicemi.

Příběh Harriet a jejích přátel je plný malých konfliktů kreativní duše s konzervativním světem, kde si i odrostlejší divák najde skvělé parafráze moderní společnosti. Seriál vychází ze stejnojmenné a velmi oceňované knihy z r. 1964 autorky Louise Fitzhughové, která knihu i sama ilustrovala. Toto vše jsou jen jedny z mála důvodů, proč byste se měli u Harriet The Spy AppleTv+ zastavit. Působí v dnešní době velmi osvěžujícím dojmem. Z animace dýchá skvěle odvedená práce, ovšem ne ta 3D, kterou vídáváme všude kolem sebe. Tady opravdu na každém místě vidíte, že si tvůrci s „malbou“ dali velmi záležet a že jim to také velmi jde.

Formu ale doprovází neméně skvělý obsah, protože tam, kde si dítka odnesou lidský náhled na svět, tam si odrostlejší zapamatují mnohé z hlášek, které rozhodně míří přesně do „živého“ mnohým předsudkům společnosti.

Chůva Golly, kterou dabuje Jane Lynch

Appletv svěřila celou záležitost známému kalifornskému studiu Jim Henson Company( dříve známému jako Muppets), a také společnosti Rehab Entertainment. Harriet propůjčila svůj hlas Beanie Feldstein, herečka, která hraje např. Monicu Lewinsky v American Crime Story: Impeachment. Jane Lynch (známá hlavně z Glee nebo jako psycholožka Linda Freemanová z Dva a půl chlapa) pak propůjčila svůj charismatický hlas Harrietině chůvě „Ole Golly“. Celou záležitost pak zaštítili Will McRobb se Sidney Cliftonovou jako hlavním producentem, i když produkčně je celý projekt samozřejmě pod více lidmi a na kvalitách to jde rozhodně vidět. Courtney Barnett, australská zpěvačka, je pak autorkou skvěle sedící úvodní skladby „Smile Real Nice,“ která opravdu jen tak z hlavy nezmizí. Prvních pět epizod mělo premiéru 19.11., dalších se dočkáme na jaře roku 2022.

Foto: AppleTV+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama