Adam Goldberg

Adam Goldberg

Celé jméno: Adam Charles Goldberg
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA
Známé projekty: Joey, (Bez názvu), NYC 22Taken

Datum narození: 25.10.1970 (53 let)

Adam Goldberg je americký herec, který se narodil roku 1970. Je synem rodičům Earla a Donny Goldbergových, přičemž je jeho otec židovského vyznání, zatímco je jeho matka pasivní křesťanka. Díky svým rodičům má původ v Rusku, Litvě, Rumunsku, Mexiku, Irsku, Francii a Německu.

Už jako malý byl fascinován herci, a proto se jedním chtěl stát. Navštěvoval dramatickou školu, chodil na různé semináře a studoval herectví. Po vystudování soukromé školy Sarah Lawrence School se vydal do světa a snažil se prorazit.

A to se mu také povedlo, protože je znám jak svými filmovými rolemi, tak i těmi seriálovými. První větší seriálovou roli získal roku 1995 v seriálu Double Rush, kde se objevil jako Leo. O rok později si zahrál podivného spolubydlícího Eddieho Menueka v seriálu Friends. Do tohoto seriálového světa se však nakonec vrátil, a to až roku 2005, kdy byl obsazen do sesterského seriálu Joey jako Jimmy, nejlepší kamarád hlavní postavy.

Zpátky ale do 20. století. Ještě před rokem 2000 se objevil v seriálu Relativity, kde ztvárnil Douga. Kromě toho si ho můžeme pamatovat z filmů Zachraňte vojína Ryana či Sunset Strip. Po roce 2000 se mu začalo dařit ve filmech, do kterých byl čím dál častěji obsazován. Všimnout jsme si ho mohli ve snímcích Po čem touží kluci, Čistá duše, Salton Sea, Židovské kladivo, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Déjà Vu, 2 dny v Paříži, Zodiac, Nenápadná slečna a Tenkrát v Kalifornii. Hlavní roli Adriana Jacobse si střihl ve filmu (Bez názvu).

Kromě toho se však stále věnoval i seriálům. V letech 2000–2001 se objevil v seriálu The $treet, kde si zahrál Evana Mitchella. Dále se objevil v podstatných rolích v seriálech Entourage, The Unusuals, NYC 22 a Fargo. V letech 2015–2016 se objevoval v The Jim Gaffigan Show, roku 2017 si zahrál Christophera Sachse v seriálu Graves a roku 2018 se objevil jako Harden Kilroy v seriálu Taken.

Roku 2014 si vzal za ženu umělkyni a designérku Roxanne Daner, se kterou má syna Buda. Aktuálně bydlí v Los Angeles, kde s nimi bydlí i hercův pes Digger.

Foto CC BY-SA 2.0 Red Carpet Report on Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Equalizer Harry Keshegian 2021 2023 3
Joey Jimmy Costa 2005 2006 1
Friends Eddie Menuek 1996 1996 1

Filtr seriálů